Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W dniach 22-24 marca 2024, w Pradze, odbyły się I Akademickie Mistrzostwa Europy w Programowaniu Zespołowym (EUC 2024). Mistrzostwa są częścią Akademickich Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym – najstarszego i najbardziej prestiżowego światowego konkursu informatycznego, rozgrywanego od roku 1977. W tegorocznych mistrzostwach Europy wystartowały 52 drużyny, reprezentujące najlepsze uczelnie kształcące informatyków z krajów podzielonych na cztery regiony: południowo-wschodni, środkowoeuropejski, północno-zachodni i południowo-wschodni, obejmujące swoim zasięgiem całą Europę, bez Białorusi i Rosji. Po zawodach regionalnych, które odbyły się na jesieni 2023 r., do zawodów w Pradze awansowało po 13 najlepszych drużyn z każdego regionu. W tegorocznych mistrzostwach znakomicie wypadły zespoły z regionu środkowoeuropejskiego (CERC), z których cztery znalazły się na miejscach medalowych - przyznano jeden złoty medal, dwa medale srebrne i trzy medale brązowe.
Pierwszymi Mistrzami Europy w Programowaniu Zespołowym zostali reprezentanci Uniwersytetu Warszawskiego, studenci Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki: Arkadiusz Czarkowski, Bartłomiej Czarkowski i Tomasz Nowak.
Rozwiązali oni 9 zadań z 11 przygotowanych przez organizatorów EUC 2024. Wszyscy pozostali medaliści rozwiązali po 8 zadań i o ich miejscu w rankingu decydował czas poświęcony na ich rozwiązywanie. I tak srebrnymi medalistami zostały zespoły z Uniwersytetu w Zagrzebiu (2. miejsce) i Kijowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Tarasa Szewczenki w Kijowie (3. miejsce). Brązowe medale zdobyły drużyny reprezentujące: Uniwersytet Loránda Eötvösa (4. miejsce), Uniwersytet Wrocławski (5. miejsce) oraz École Normale Supérieure de Paris (6. miejsce). Znakomicie spisała się też drużyna z Uniwersytetu Jagiellońskiego zajmując 8. miejsce z ośmioma rozwiązanymi zadaniami.
Przygotowania drużyny Uniwersytetu Warszawskiego wspierał Dziekan Matematyki, Informatyki i Mechaniki, Fundacja Rozwoju Informatyki oraz firmy: Atende S.A. oraz Huawei Research Center in Warsaw.
Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich pozostałych medalistów.
Więcej informacji na stronie: https://euc.icpc.global oraz na profilu społecznościowym drużyny:
https://www.facebook.com/Warsaw.Eagles.ICPC.Team
Źródło informacji: Fundacja Rozwoju Informatyki
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 25.03.2024, 11:31 |
Źródło informacji | Fundacja Rozwoju Informatyki |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Globalna społeczność Bigo Live będzie świętować kolejny rok wpływowej działalności podczas dorocznej gali
- 22.01.2025, 09:57
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Media OutReach
-
Laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji słuchając Pendereckiego PAP
Słuchając "Siedmiu bram Jerozolimy" Krzysztofa Pendereckiego laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji. Choć znawcy bardziej analizowali fragmenty utworu, to jego odbiór emocjonalny nie różnił się w zależności od stopnia przygotowania odbiorców - pokazał eksperyment UJ.- 21.01.2025, 08:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce