Newsletter

Nauka i technologie

Studia lub szkoła średnia za granicą, nauka w jednym z europejskich krajów, Kanadzie lub USA? Jak zaplanować edukację za granicą, jak uzyskać stypendium, przejść przez procedury i jaką uczelnię wybrać?

26.09.2023, 13:53aktualizacja: 26.09.2023, 14:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Baltic Council for International Education
Baltic Council for International Education

Odpowiedź można znaleźć podczas Targów Edukacji Zagranicznej na które Baltic Council for International Education zaprasza:

7 października - Warszawa, Hotel Novotel Warszawa Centrum (pod honorowym patronatem Ambasady Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Warszawie)

9 października - Wrocław, Hotel Mercure Wroclaw Centrum

10 października - Poznań, Andersia Hotel and Spa Poznań (pod honorowym patronatem prezydenta Miasta Poznania)

w godzinach 10.00-17.00.

Wstęp na targi jest bezpłatny, organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestrację tutaj.

„Edukacja za granicą, w każdej formie - czy to na poziomie uniwersyteckim, szkoły średniej czy wyjazdu na kurs językowy - jest dostępna dla wszystkich - mówi Adam Dziedzic, dyrektor Baltic Council w Polsce. - Przykładowo, w krajach skandynawskich studiujemy za darmo, w Holandii mamy bardzo przystępne czesne i ponad 2500 kierunków po angielsku. Podobnie sytuacja wygląda w Irlandii czy Niemczech. Najlepsze uczelnie na świecie, czyli te w Wielkiej Brytanii oferują coraz nowsze formy finansowania studiów i programy stypendialne. Od kierunków artystycznych przez inżynierię czy prawo albo stosunki międzynarodowe i zarządzanie - każdy znajdzie coś dla siebie. Oferta zagranicznych uczelni jest niebywale bogata a nauka polega przede wszystkim na łączeniu teorii z praktyką. Jako absolwent jednej z holenderskich uczelni, polecam taką przygodę każdemu a Targi Edukacji Zagranicznej do idealna okazja by zrobić ten pierwszy krok” - dodaje Adam Dziedzic.

Jednego dnia, w jednym miejscu kilkadziesiąt uniwersytetów, szkół średnich i organizatorów kursów językowych zaprezentuje swoje oferty edukacyjne - wydarzenie jest skierowane do uczniów, rodziców, nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych edukacją za granicą. Każdy będzie miał możliwość bezpośredniej rozmowy z przedstawicielami szkół i uczelni i uzyskania informacji z pierwszej ręki.

Na targach będzie można spotkać przedstawicieli i absolwentów szkół z różnych zakątków świata. Polskę odwiedzą między innymi przedstawiciele University of St Andrew’s, brytyjskiej uczelni uznawanej za jedną z najlepszych na całym świecie, czy University College London, która wśród absolwentów i obecnych oraz byłych pracowników posiada aż 30 laureatów Nagrody Nobla. Przybędzie również holenderska politechnika, uznawana za jedną z najbardziej renomowanych na świecie. Organizatorzy zapraszają, do udziału w targach i skorzystania z okazji do rozmów z reprezentantami placówek edukacyjnych z krajów takich jak Holandia, Wielka Brytania, Irlandia, Belgia, Włochy, Francja, Szwecja, Niemcy, Austria, Szwajcaria, Kanada i USA.

Podsumowując, podczas tego wyjątkowego wydarzenia uczestnicy będą mogli uzyskać informacje na temat:

  • Studiów zagranicznych, w tym oferty uniwersytetów, politechnik i uczelni biznesowych, obejmujące zarówno studia licencjackie, jak i magisterskie. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się wszystkiego o dostępnych kierunkach, procesie aplikacji, kosztach nauki oraz dostępnych stypendiach.
  • Zagranicznych szkół średnich, w tym prywatnych placówek, tradycyjnych szkół z internatem, międzynarodowych szkół oraz college'ów, które oferują różnorodne programy edukacyjne, takie jak matura brytyjska A-level czy matura IB.
  • Kursach i obozach językowych, dostępnych zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.
  • Wyjazdach językowych dla menedżerów i kadry kierowniczej, obejmujących zarówno kursy ogólne, jak i intensywne oraz dedykowane określonym dziedzinom tematycznym.

Rejestracja na targi tutaj.

Źródło informacji: Baltic Council for International Education

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 26.09.2023, 13:53
Źródło informacji Baltic Council for International Education
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ