Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W EL AI Seminar, seminarium poświęconym strategiom skutecznego wykorzystania AI w celu poprawy doświadczeń graczy, optymalizacji operacji i zarządzania informacją, uczestniczyli przedstawiciele ponad 50 firm i organizacji branży loteryjnej z całej Europy.
„Nie boimy się sztucznej inteligencji. Ten pociąg już pędzi, musimy do niego wsiąść, dlatego zaprosiliśmy naszych partnerów z branży loteryjnej, żeby podzielić się doświadczeniami i rozmawiać o wykorzystaniu AI w rozwoju organizacji, w marketingu, ale przede wszystkim przy organizowaniu odpowiedzialnej gry” - podkreślił Szymon Gawryszczak, członek zarządu Totalizatora Sportowego.
Współorganizatorem seminarium jest stowarzyszenie European Lotteries - największa i najbardziej reprezentatywna organizacja zrzeszająca licencjonowanych operatorów loterii i gier hazardowych w Europie. EL jest obecna w 39 europejskich krajach i liczy łącznie 70 członków: 50 z UE i 20 spoza UE.
„Członkowie European Lotteries statutowo działają z korzyścią dla społeczeństwa, co oznacza, że zyski są przeznaczane na szczytne cele: kluby sportowe, opiekę zdrowotną, edukację, wszystko, co się z tym wiąże. Tak więc sztuczna inteligencja może pomóc w czynieniu dobra dla społeczeństwa” - zaznaczył Arjan van ’t Veer, sekretarz generalny European Lotteries.
Około połowa dorosłej populacji Europy co roku uczestniczy w grach oferowanych przez członków EL. W 2022 roku firmy i organizacje zrzeszone w EL zapewniły społeczeństwu łącznie ponad 22 mld euro, bezpośrednio wspierając projekty związane ze sportem, dziedzictwem kulturowym, sztuką, opieką zdrowotną, osobami niepełnosprawnymi, edukacją czy nauką.
Totalizator Sportowy pozostaje jednym z filarów finansowania polskiego sportu i kultury. Od 1994 roku tylko z tytułu dopłat do gier liczbowych i loterii pieniężnych firma przekazała ponad 20 mld zł na sport i kulturę. Spółka prowadzi także szeroko zakrojony mecenat, finansowany ze środków własnych.
W opinii prof. Aleksandry Przegalińskiej, prorektorki ds. współpracy międzynarodowej i ESR na Akademii Leona Koźmińskiego, ostatnie dwa lata charakteryzują się skokowym rozwojem sztucznej inteligencji i organizacje, które nie zdecydują się na stosowanie AI, można porównać do takich, które 20 lat temu postanowiły nie korzystać z internetu.
Prof. Przegalińska wskazała, że za 5-6 lat nikt nie będzie zastanawiał się nad tym, czy warto zainwestować w rozwiązania związane ze sztuczną inteligencją i z niej korzystać, tylko wszyscy będą poruszać się w nowej technologicznej rzeczywistości. Zaznaczyła jednak, że to wymaga zarówno od państwa, jak i biznesu, odpowiedzialności w nadawaniu kierunków rozwoju AI.
„To nie jest tak, że technologia ma się swobodnie rozwijać w dowolną stronę, tylko człowiek powinien przykładać do jej wykorzystania wartość i budować takie sposoby korzystania z AI, które będą bezpieczne i zgodne z tym, co najlepsze dla społeczeństwa. Teraz jest taki czas regulacji i ustawiania tych kierunków, a biznes ma w tym dużą rolę” - powiedziała ekspertka.
Zdaniem przedstawiciela European Lotteries rozwój sztucznej inteligencji w sektorze gier hazardowych może wspierać politykę odpowiedzialnej gry i pomagać w przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Wymaga jednak, podobnie jak sam hazard, regulacji na poziomie krajowym.
„Polska różni się od Holandii czy Francji pod względem nawyków kulturowych. Mówimy, że rządy krajowe powinny monetyzować i regulować hazard, a co za tym idzie również dbać o to, aby gracze byli chronieni, a nielegalny hazard zwalczany. My jesteśmy od tego, by znaleźć zrozumiałe standardy oraz najlepsze praktyki i móc powiedzieć: >>hej, zrobiliśmy to w Polsce w taki sposób i to zadziałało<<, żeby to rozwiązanie stało się przykładem dla innych krajów” - podkreślił Arjan van ’t Veer.
Totalizator Sportowy organizuje gry z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa, potwierdzonych przez certyfikat Responsible Gaming przyznany przez European Lotteries oraz World Lottery Association.
„Wykorzystujemy AI m.in. do tego, żeby analizować zachowanie graczy i ostrzegać ich przed niebezpieczeństwami. Korzystanie z rozwiązań sztucznej inteligencji to dla nas bardzo istotny obszar i liczymy na to, że rozmowy w trakcie seminarium przyniosą owoce” - wskazał Szymon Gawryszczak.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 20.05.2024, 13:55 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Globalna społeczność Bigo Live będzie świętować kolejny rok wpływowej działalności podczas dorocznej gali
- 22.01.2025, 09:57
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Media OutReach
-
Laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji słuchając Pendereckiego PAP
Słuchając "Siedmiu bram Jerozolimy" Krzysztofa Pendereckiego laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji. Choć znawcy bardziej analizowali fragmenty utworu, to jego odbiór emocjonalny nie różnił się w zależności od stopnia przygotowania odbiorców - pokazał eksperyment UJ.- 21.01.2025, 08:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce
-
Powstała misterna mapa potworów z Pomorza - w renesansowym stylu PAP
Wilkołaki, diabły, smoki, duchy domowe, olbrzymi, skrzaty - źródła etnograficzne pozwalają wskazać miejsca, z którymi te postaci były powiązane. Naukowcy i artyści opracowali ilustrowaną linorytami mapę Pomorza i Meklemburgii w stylu renesansowym, przedstawiającą XIX-w. wyobrażenia ludowe.- 20.01.2025, 08:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce