Newsletter

Nauka i technologie

Trwa największa w Polsce rowerowa rywalizacja miast

31.05.2017, 16:20aktualizacja: 31.05.2017, 16:20

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Najwieksza w Polsce rowerowa rywalizacja miast, fot. 1
Najwieksza w Polsce rowerowa rywalizacja miast, fot. 1
Małe miasto i duża metropolia - każdy ma szanse w walce o tytuł najbardziej rowerowego miejsca w Polsce. W kampanii społecznej “Kręć kilometry po technologię” bierze udział kilkanaście tysięcy uczestników, ponad 600 miast i kilkadziesiąt lokalnych grup rowerowych, które w miesiąc wykręciły już rekordowe półtora miliona kilometrów! Nagrodami dla zwycięskich miast będą wyjątkowe wydarzenia technologiczne - Allegro Tech Days.

Cała Polska od początku maja kręci kilometry w ramach kampanii, organizowanej przez Fundację Allegro All For Planet. Na liczniku jest już ponad 1,5 mln kilometrów, a to dopiero początek rywalizacji, której głównym celem jest poprawa warunków ruchu rowerowego w Polsce.

"To jedyna rowerowa rywalizacja, gdzie w peletonie do równej walki stają metropolie i małe miasteczka. I udowadniają, że wszystko jest możliwe - mówi Krzysztof Śpiewek, członek Zarządu Fundacji Allegro All For Planet. - Największą siłą naszej kampanii są lokalne społeczności, które chcą wspólnie działać na rzecz swoich miast, a także aktywnie spędzać czas. W wielu miejscach utworzyły się nawet specjalne grupy z nazwą “Kręć Kilometry” w tytule. Organizują wspólne przejazdy w weekendy, a nawet nocą” - dodaje.

Ranking, aktualizowany na bieżąco, dostępny jest na stronie kampanii www.kreckilometry.pl.

Już teraz rywalizuje ze sobą ponad 600 miast, a codziennie dołączają nowe. "Rywalizacja z “Kręć Kilometry po technologię" dała nam porządnego 'kopa', nie tylko skierowanego na wynik, ale chyba przede wszystkim na świetną zabawę i możliwość poznawania nowych ludzi. W małych miejscowościach - takich jak Łuków, czujemy się dzięki temu lepiej zintegrowani, wspólne wypady rowerowe sprzyjają budowaniu silnych więzi społecznych. Dzięki temu, również poza wycieczkami możemy lepiej współpracować i działać" - mówi Mateusz Ptaszyński z grupy Rowerowy Łuków z województwa lubelskiego.

W pierwszej pięćdziesiątce najlepszych miast niespełna trzydziestotysięczna Brodnica z województwa kujawsko-pomorskiego jest przed Krakowem, a zaledwie dziesięciotysięczne wielkopolskie Bojanowo depcze po piętach Bydgoszczy.

A w tym roku największa rowerowa kampania społeczna odbywa się pod patronatem Związku Miast Polskich, z kolei partnerami społecznymi jest już kilkadziesiąt lokalnych grup i stowarzyszeń rowerowych, aktywnie wspierających swoje miasta w rywalizacji.

Technologia na wyciągnięcie ręki

Nagrodami dla zwycięskich miast w tegorocznej kampanii Fundacji Allegro All For Planet są wyjątkowe wydarzenia technologiczne. Allegro Tech Days mają przybliżyć nowoczesną technologię i nauczyć korzystać z niej zarówno najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Pokazy robotów i innych technologicznych wynalazków, warsztaty programowania maszyn i zabawek oraz wiele innych atrakcji, dotrą do 5 miast z największą liczbą wykręconych kilometrów. Ale to nie wszystko.

"W trakcie dwóch letnich Allegro Tech Days w Poznaniu i Warszawie oraz wspomnianych pięciu, które będą nagrodami w trwającej do końca września kampanii, zorganizujemy 24-godzinne hackathony. Przed nami więc wiele godzin programowania, w czasie których powstawać będzie portal dla samorządów i lokalnych społeczności. Wspólnie stworzymy narzędzie, które poprawi życie rowerzystów w Polsce, zwróci uwagę na ich problemy i wskaże rozwiązania. Hackathony to też szansa dla młodych programistów na pokazanie swoich umiejętności i wygranie cennych nagród” - mówi Marcin Mazurek, dyrektor Infrastruktury i Operacji IT w Allegro.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 31.05.2017, 16:20
Źródło informacji Fundacja Allegro All For Planet
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ