Newsletter

Nauka i technologie

Trzy polskie uczelnie publikują najwięcej artykułów naukowych o sztucznej inteligencji

05.03.2023, 08:00aktualizacja: 05.03.2023, 08:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

AGH, Politechnika Warszawska i Politechnika Wrocławska – to uczelnie, których pracownicy naukowi publikują najwięcej artykułów o sztucznej inteligencji w naszym kraju. W latach 2010-2021 powstało 14 tys. prac – policzył Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI).

W ciągu jedenastu lat (2010-2021) na całym świecie powstało aż 949 tys. publikacji na temat sztucznej inteligencji (SI). Najwięcej prac opublikowali naukowcy z Chin (257 tys.), USA (140 tys.) i Indii (105 tys.). Polski wkład na poziomie 14 tys. publikacji – przekłada się na 1,5 proc. udziału.

Wysoki wskaźnik publikacji nie przekłada się jednak na poziom wykorzystania wyników prac przez innych naukowców. W tym obszarze najwyższy wskaźnik osiągnęły prace napisane przez naukowców z Hongkongu i Szwajcarii. Zaskakiwać może fakt, że tylko 196 tys. publikacji powstało we współpracy międzynarodowej.

 

Więcej na https://naukawpolsce.pl/aktualnosci/news%2C95153%2Ctrzy-polskie-uczelnie-publikuja-najwiecej-artykulow-naukowych-o-sztucznej

Źródło informacji: Nauka w Polsce

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 05.03.2023, 08:00
Źródło informacji Nauka w Polsce
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ