Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Propozycje austriackiej stolicy w zakresie przyjaznej dla środowiska mobilności, czyli rozbudowa sieci komunikacji publicznej, roczny bilet na środki transportu publicznego w atrakcyjnej cenie 365 EUR, rozbudowa sieci ścieżek rowerowych cieszą się uznaniem mieszkańców miasta. Dalsze kroki jak wprowadzenie stref parkowania i ograniczenie ruchu samochodowego np. na głównej ulicy handlowej, Mariahilfer Straße, stopniowo przynoszą efekty.
Badania ruchu komunikacyjnego w Wiedniu w latach 2010-2015 wskazują spadek udziału transportu samochodowego o 6,3 %. W ścisłym centrum miasta udział ten spadł o 11,2 %. W tym samym okresie odnotowuje się wzrost ruchu rowerowego i rekordowe liczby pasażerów komunikacji miejskiej.
Podział na środki transportu tzw. modal split wskazuje, że 39 % wszystkich przejazdów w Wiedniu odbywa się z wykorzystaniem transportu publicznego, przejazdy samochodowe stanowią 27 %. W 1993 r. stosunek był praktycznie odwrotny.
W ubiegłym roku przekroczono liczbę 950 mln pasażerów środków komunikacji miejskiej (w 2015 r. było ich 939 mln). Z początkiem 2017 r. w użyciu była rekordowa ilość 733.000 rocznych biletów na transport publiczny. Według danych statystycznych ilość zarejestrowanych w Wiedniu samochodów osobowych (685.000) jest obecnie niższa niż ilość sprzedanych biletów rocznych.
Ruch rowerowy w Wiedniu wzrósł w ubiegłym roku bardzo wyraźnie. Automatyczne punkty pomiarowe odnotowały jego 6,4 % wzrost w stosunku do 2015 r. Najczęściej uczęszczanym odcinkiem był Opernring, gdzie rowerzyści w liczbie 1.583.785 ustanowili nowy rekord roczny. Stacja pomiarowa przy Opernring odnotowuje średnio 7.880 rowerzystów w dni robocze. Najwyższy odczyt zanotowano tu 8 czerwca 2016 r. i była to liczba 10.253 rowerzystów.
Ulubionym miesiącem rowerzystów w Wiedniu jest czerwiec, kolejnym wrzesień.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 25.01.2017, 13:26 |
Źródło informacji | Eurocomm-PR |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE
-
Dubai Future Forum 2024: A Vision of Tomorrow, from Brain Chips to Climate Solutions
- 21.11.2024, 12:57
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: APA-OTS
-
Image
GPB: chcemy, aby to polskie firmy napędzały morską transformację energetyczną PAP
„Dążymy do roli dostawcy kategorii Tier-1 w projektach morskiej energetyki wiatrowej, ale ambicje mamy znacznie większe. Wspólnie z ARP chcemy wspomóc odbudowę polskiego przemysłu na Pomorzu i uczynić z Gdańska, Gdyni i Szczecina przemysłowy hub dla projektów MEW. Grupa Przemysłowa Baltic ma tu do odegrania istotną rolę” - mówił Adam Kowalski, prezes zarządu Grupy Przemysłowej Baltic (GPB), podczas konferencji Offshore Wind Poland.- 21.11.2024, 10:31
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom