Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W inauguracyjnym szkoleniu z udziałem m.in. ministra środowiska Henryka Kowalczyka uczestniczyło prawie dwieście osób. Podejmą oni szkolenia w 2,5 tys. polskich gmin na temat jakości powietrza i zagrożeń związanych z jego nadmiernym zanieczyszczeniem, a zwłaszcza programu Czyste Powietrze, który w dziesięcioletnim okresie wdrażania ma rozwiązać problem smogu w Polsce.
Minister zaznaczył, że projekt programu jest już w końcowej fazie uzgadniania.
Szkolenia rozpoczną się w trzeciej dekadzie lipca br., a zakończyć powinny się do połowy października br. Terminarz spotkań resort środowiska ma ustalić w porozumieniu z władzami lokalnymi, parlamentarzystami i radnymi. Sam program Czyste Powietrze będzie realizowany przez WFOŚiGW na podstawie zawartych umów z beneficjentami. NFOŚiGW będzie pełnił rolę koordynatora, zawierając z funduszami wojewódzkimi umowy o udostępnieniu środków.
Szkolenia będą całodniowe, składające się z trzech bloków nt: jakość powietrza; program NFOŚiGW Czyste Powietrze oraz programy BOŚ S.A.; warsztaty pisania wniosków do programu Czyste Powietrze.
Na początku czerwca br. w KPRM podpisano porozumienie ws. realizacji programu Czyste Powietrze, który, jak powiedział premier Mateusz Morawiecki, "ma zastopować smog". (PAP)
autor: Anna Wysoczańska
awy/ skr/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 29.06.2018, 22:10 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |