Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Niewielu Polaków spotkało się z pojęciem cashbacku. Większość wie, że najniższych cen należy szukać w Internecie czy to na aukcjach, czy w sklepach internetowych. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, że korzystając z serwisów cashback przeciętny Polak mógłby nie tyle zaoszczędzić, lecz także zyskać dodatkowe 400 zł w gotówce rocznie.
Podczas gdy w Wielkiej Brytanii, Niemczech czy Stanach Zjednoczonych serwisy cashback istnieją od ponad 10 lat, w Polsce jest to coś nowego. Wzrost sprzedaży sklepów internetowych, większe nakłady na reklamę i rosnąca chęć internautów do zakupów w sieci przyczyniły się do powstania Bilonowo.pl (www.bilonowo.pl) - pierwszego serwisu tego typu w Polsce, który poza ofertami cashback oferuje kupony rabatowe.
Idea serwisów cashback jest relatywnie prosta. Użytkownik rejestruje się, a kiedy chce kupić coś online, odwiedza ten sam sklep internetowy co zwykle, ale poprzez specjalny link w serwisie cashback. Po zrealizowaniu zamówienie, sklep płaci prowizję serwisowi, który w końcu przekazuje ją kupującemu.
Z wyliczeń serwisu Bilonowo.pl wynika, że przeciętny aktywny użytkownik powinien zarobić około 400 zł rocznie. Rzeczywista kwota może jednak odbiegać od normy. Przeciętny cashback waha się w przedziale od 1% do 12% wartości zakupów, ale zdarzają się też oferty dochodzące do 30%. Oszczędzać można na wszystkim, począwszy od codziennych zakupów w "spożywczaku", poprzez zakup usług abonamentowych jak telefon czy kablówka, a kończąc na otwarciu konta bankowego czy wzięciu pożyczki. W zależności od wartości zakupów oraz rodzaju usługi można zarobić od kilku do nawet kilkuset złotych na pojedynczej transakcji.
Cashback to koncepcja korzystna i niewymagająca od użytkownika niczego więcej niż kliknięcia myszą przed zakupami. Również sprzedawcy zyskują zwiększając swoją sprzedaż. Wydaje się, że z cashbackiem wszyscy zyskują, a skoro tak to czemu nie spróbować?
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 20.10.2014, 17:22 |
Źródło informacji | Bilonowo.pl |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu