Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MSZ informuje:
Prezydencja w Radzie Unii Europejskiej to najważniejszy test dla administracji publicznej każdego państwa członkowskiego – podkreśliła wiceminister Henryka Mościcka-Dendys 13 listopada na spotkaniu z Ianem Borgiem, sekretarzem parlamentarnym ds. funduszy UE i prezydencji Malty w Radzie UE w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Malty.
Głównym tematem spotkania w Warszawie były doświadczenia z przewodnictwa Polski w Radzie UE w 2011 r. Malta będzie przewodniczyć pracom Unii Europejskiej w I połowie 2017 roku, jednak już w tym roku rozpoczęto pierwsze konsultacje dotyczące organizacji prezydencji. - Dobre kontakty z Parlamentem Europejskim, bliska współpraca z parlamentem krajowym, wyszkolony i doświadczony personel zarówno w Brukseli jak i w stolicy to podstawa sukcesu każdej prezydencji - zaznaczyła wiceminister Mościcka-Dendys.
Ian Borg do priorytetów prezydencji maltańskiej zaliczył kwestie związane z imigracją i systemem azylowym, południowym sąsiedztwem UE (szczególnie basen Morza Śródziemnego, Libia, Maroko, Tunezja, Egipt) oraz polityką morską.
Omówiono także kwestie związane z nową strukturą Komisji Europejskiej pod przewodnictwem Jeana Claude’a Junckera, a także polską koncepcję unii energetycznej. - Dywersyfikacja źródeł energii oraz bezpieczeństwo dostaw w regionie śródziemnomorskim jest dla nas sprawą priorytetową – podkreślił Ian Borg.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)
kom/ amt/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 13.11.2014, 17:47 |
Źródło informacji | MSZ |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |