Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MSZ: polsko-maltańskie rozmowy o prezydencji w Radzie UE (komunikat)

13.11.2014, 17:47aktualizacja: 13.11.2014, 17:47

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MSZ informuje:

Prezydencja w Radzie Unii Europejskiej to najważniejszy test dla administracji publicznej każdego państwa członkowskiego – podkreśliła wiceminister Henryka Mościcka-Dendys 13 listopada na spotkaniu z Ianem Borgiem, sekretarzem parlamentarnym ds. funduszy UE i prezydencji Malty w Radzie UE w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Malty.

Głównym tematem spotkania w Warszawie były doświadczenia z przewodnictwa Polski w Radzie UE w 2011 r. Malta będzie przewodniczyć pracom Unii Europejskiej w I połowie 2017 roku, jednak już w tym roku rozpoczęto pierwsze konsultacje dotyczące organizacji prezydencji. - Dobre kontakty z Parlamentem Europejskim, bliska współpraca z parlamentem krajowym, wyszkolony i doświadczony personel zarówno w Brukseli jak i w stolicy to podstawa sukcesu każdej prezydencji - zaznaczyła wiceminister Mościcka-Dendys.

Ian Borg do priorytetów prezydencji maltańskiej zaliczył kwestie związane z imigracją i systemem azylowym, południowym sąsiedztwem UE (szczególnie basen Morza Śródziemnego, Libia, Maroko, Tunezja, Egipt) oraz polityką morską.

Omówiono także kwestie związane z nową strukturą Komisji Europejskiej pod przewodnictwem Jeana Claude’a Junckera, a także polską koncepcję unii energetycznej. - Dywersyfikacja źródeł energii oraz bezpieczeństwo dostaw w regionie śródziemnomorskim jest dla nas sprawą priorytetową – podkreślił Ian Borg.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ amt/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 13.11.2014, 17:47
Źródło informacji MSZ
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ