Newsletter

Na polski rynek trafia rewolucyjne narzędzie - iME - technologiczny Concierge

30.01.2015, 16:19aktualizacja: 30.01.2015, 16:19

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

iME - to pierwsze narzędzie osobistej pomocy i zdalnego dostępu do konsultacji IT niezależnie od miejsca pobytu użytkownika komputera osobistego czy telefonu. Nowa aplikacja, która zastąpi dotychczasową czasochłonną usługę usuwania nagłych awarii, konsultacji IT, jest przełomem w myśleniu o IT i korzystaniu z usług doradztwa i napraw przenośnych komputerów w Polsce.

Narzędzie iME ma na celu uwolnić wszystkich użytkowników niezależnie od wieku, przedsiębiorców lub osoby prywatne od problemów i pytań bez odpowiedzi, oferując pomoc specjalistów, którzy bez czekania, na każde zawołanie profesjonalnie zrealizują zlecenie o charakterze technicznym lub związanym z realizacją zamówienia e-commerce lub e-banking.

iME pozwoli osobom starszych skonfigurować pocztę, zainstalować drukarkę lub komunikator głosowy. Dla tych młodszych udzieli pomocy w wyborze ułatwiającej życie aplikacji, rozwiążę problem z wirusem lub naprawi wolno działający Internet.

Popularność usługi ma zapewnić bardzo łatwy dostęp poprzez kontakt telefoniczny, podanie hasła i numeru ID urządzenia - komputera. Inżynierowie iME zapewnią zdalną pomoc w instalacji aplikacji, programów, sprawdzeniu zabezpieczeń urządzenia bez potrzeby osobistego spotkania. Usługa będzie dostępna w dwóch pakietach: prosty 35 zł i pełny w cenie 80 zł.

W początkowej fazie usługa będzie dostępna dla użytkowników komputerów, a od połowy 2015 dla użytkowników telefonów komórkowych.

"Usługa trafia na bardzo chłonny rynek IT w Polsce. Stworzyliśmy narzędzie, które pozwala zarówno przedsiębiorcom jak i osobom prywatnym na szybki, bezpieczny dostęp do doradcy IT niezależnie od miejsca pobytu. Oceniamy, że potencjał dla tej usługi to 200-300 tys. użytkowników rocznie" - podkreślają przedstawiciele iME.

Według ostatnich szacunków w 2014 roku w Polsce sprzedano ponad 1,5 mln notebooków. W tym samym okresie sprzedano 11 milionów telefonów komórkowych, z czego około 5 milionów stanowią same smartfony. Co więcej, aż 77% smartfonów sprzedanych w naszym kraju to modele z systemem operacyjnym Android.

Tymczasem rynek aplikacji dla urządzeń przenośnych rośnie w zaskakującym tempie. Agencja Berg Insight prognozuje, że do końca 2015 r. Na całym świecie pobranych zostanie 98 miliardów aplikacji. Wartość światowego sektora wyniesie 8,8 miliarda EUR.

Według badania Samsung, smartfony w 2012 r. były reprezentatywne dla 45 proc. rynku aktywnych użytkowników. W 2014 r. była to wartość 55 proc., w latach 2015-2016 osiągnie poziom 75%. Aż 55% użytkowników pobiera aplikacje bezpłatne, ale 25% jest zdecydowanych  zapłacić.

Rynek programów na smartfony wart jest już grube miliardy dolarów. Od 2008 r., kiedy powstał AppStore, Apple wypłacił już programistom ponad 20 mld dolarów, z czego połowę w ciągu ostatniego roku. Nic dziwnego - w ciągu tych sześciu lat aplikacje z AppStore ściągano już 85 mld razy!

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 30.01.2015, 16:19
Źródło informacji Bellini Capital Robert Niczewski
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ