Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Nauka i technologia dla żywności

20.10.2015, 13:20aktualizacja: 20.10.2015, 13:20

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Nauka i technologia dla żywności
Nauka i technologia dla żywności
Celem projektu "Nauka i technologia dla żywności" jest podniesienie do 2015 roku jakości nauczania przedmiotów matematyczno-przyrodniczych poprzez wypracowanie i wdrożenie w szkołach interdyscyplinarnych programów nauczania.

W projekcie "Nauka i technologia dla żywności" współpraca szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Wydziałem Inżynieryjno-Ekonomicznym Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu pozwoliła na realizację dostosowanych do etapu edukacyjnego ucznia interdyscyplinarnych projektów z wykorzystaniem infrastruktury badawczej uczelni.

Uczniowie sami prowadzili doświadczenia z zakresu fizyki, chemii czy biologii, a następnie opracowywali wyniki z wykorzystaniem wiedzy matematycznej i nowoczesnych technologii informatycznych. Tematyka żywnościowa wypracowanych przez nauczycieli i pracowników naukowo-dydaktycznych uczelni projektów pozwoliła na interdyscyplinarne podejście do treści programowych z przedmiotów ścisłych na drugim, trzecim i czwartym etapie edukacyjnym.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami, projektami badawczymi oraz e-learningiem: http://ntz.dobrekadry.pl

O projekcie:

Lider projektu: Dobre Kadry. Centrum badawczo-szkoleniowe. Sp. z o.o.

Partner projektu: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Projekt realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu Państwa w ramach POKL, działanie 3.4.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 20.10.2015, 13:20
Źródło informacji Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ