Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Od stycznia tego roku w Europie i Polsce pojawiła się nowa technologia diagnostyczna, umożliwiająca szybkie badanie prokalcytoniny - czułego markera sepsy. Dotychczas tego typu badania były wykonywane tylko w dobrze wyposażonych laboratoriach dużych szpitali.
Test, oceniający stężenie prokalcytoniny we krwi, został opracowany w wyniku kooperacji strategicznej firm Thermo Fisher Scientific i Samsung Electronics.
Badanie wykonywane jest przy pomocy innowacyjnego, zminiaturyzowanego urządzenia diagnostycznego Labgeo IB-10, umożliwiającego ilościowe badanie prokalcytoniny bezpośrednio w gabinecie lekarskim, przychodni, szpitalnym oddziale ratunkowym, izbie przyjęć nawet najmniejszego szpitala oraz karetce pogotowia ratunkowego.
Pomiar jest całkowicie zautomatyzowany, a wynik badania otrzymujemy już w ciągu 20 minut od pobrania krwi. Jakość i wiarygodność testu prokalcytoninowego wykorzystywanego w urządzeniu Labgeo IB-10 została potwierdzona w wielu badaniach klinicznych.
Analizator Labgeo IB-10 pozwala również na szybkie wykonanie innych ważnych badań. Szczególnie przydatne są oznaczenia kardiologiczne, takie jak markery niedokrwienia serca (troponina I), niewydolności serca (NT-proBNP), czy zakrzepicy żylnej i zatoru płucnego (D-Dimer). Dostępne są również szybkie badania istotne w ciąży (betaHCG) oraz badania endokrynologiczne (TSH).
Analizator Labgeo IB-10 jest urządzeniem, które może być wykorzystane w warunkach pozalaboratoyjnych, ponieważ należy do urządzeń tzw. szybkiej diagnostyki przyłóżkowej (ang. Point-of-Care Testing). Obsługa tego typu analizatorów jest bardzo prosta i jest zwykle prowadzona przez pielęgniarki i lekarzy poza klasycznie definiowanym laboratorium diagnostycznym.
Wiecej informacji na temat badania prokalcytonimy Samsung IB B•R•A•H•M•S PCT można uzyskać globalnie: www.thermoscientific.com/procalcitonin.
Więcej informacji na temat szybkich badań Point-of-Care i analizatorów Labgeo IB-10 udziela przedstawiciel naukowy i dystrybutor w Polsce firma Screenmed
www.screenmed.pl
KONTAKT:
tel. (22) 716 65 00
Referencja:
1. http://pokonacsepse.pl/swiatowa_deklaracja_w_sprawie_sepsy
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 08.02.2016, 10:45 |
Źródło informacji | Screenmed Polska |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
OZZPiP: należy dążyć do dwukrotnego zwiększenia liczby pielęgniarek do 2039 roku PAP
Obecnie z pacjentami pracuje ok. 216 tys. pielęgniarek. Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych (OZZPiP) zwraca uwagę, że ta liczba jest niewystarczająca. „W porównaniu do średniej z efektywnych systemów ochrony zdrowia, przy polskiej populacji i obecnym zapotrzebowaniu na świadczenia medyczne i opiekuńcze, w Polsce powinno być 372 tys. pielęgniarek pracujących z pacjentami” - wskazuje OZZPiP.- 08.04.2025, 11:01
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
OZZPiP: jest źle, będzie jeszcze gorzej. Czy Polski system ochrony zdrowia jest gotowy na nadchodzące turbulencje?
Różnica między zapotrzebowaniem, a dostępną liczbą pielęgniarek, czyli ich niedobór, urośnie z niemal 160 tys. obecnie do około 260 tys. w 2039 roku[1] - alarmują eksperci. Już dziś braki pielęgniarek w szpitalach zagrażają bezpieczeństwu pacjentów, pielęgniarek oraz innych członków zespołów opiekujących się pacjentem. Zmniejszenie składki zdrowotnej musi się negatywie odbić na finansowaniu systemu ochrony zdrowia i może uniemożliwić realizację prawa pacjentów do opieki zdrowotnej i dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.- 07.04.2025, 15:18
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: OZZPIP
-
Image
Medycyna kulinarna wspierana przez producentów warzyw i owoców
Medycyna kulinarna połączyła dietetyków i producentów warzyw i owoców. Z okazji Światowego Dnia Zdrowia - obchodzonego 7 kwietnia - odbyły się warsztaty z tej interdyscyplinarnej dziedziny, łączącej naukę o żywieniu, medycynę, farmakologię i gastronomię. Program opracowano specjalnie dla studentek kierunku pielęgniarstwo i położnictwo. Warsztaty przygotował Zespół Zakładu Żywienia Człowieka Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, przy współpracy z producentami warzyw ciepłolubnych, owoców jagodowych i jabłek. Warsztaty prowadziła Monika Hajduk, dietetyk kliniczny, absolwentka WUM.- 07.04.2025, 12:29
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ