Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MSZ informuje:
- Starania na rzecz wyboru Polski na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ wymagają aktywności w całym systemie Narodów Zjednoczonych. Nasze zaangażowanie we współpracę na forum UNESCO dobrze służy realizacji tego celu – podkreślił dziś wiceminister Aleksander Stępkowski podczas dorocznego spotkania Polskiego Komitetu ds. UNESCO.
Na posiedzeniu, które było poświęcone omówieniu działalności Polskiego Komitetu wiceminister Stępkowski wysoko ocenił udział Polskiego Komitetu ds. UNESCO w dialogu międzykulturowym oraz udział i koordynację państw europejskich w Dialogu Euro-Arabskim.
Wiceszef MSZ zwrócił uwagę na zaangażowanie Polski w realizację programu stypendialnego dla studentów z krajów rozwijających się, którego Polska jest największym donatorem w UNESCO oraz organizację warsztatów dla konserwatorów sztuki z Białorusi.
Wiceminister Stępkowski podkreślił również udział przedstawicieli Polski w Programie Pamięć Świata i przyczynienie się do uchwalenia zaleceń ws. zachowania i dostępu do dziedzictwa dokumentacyjnego. W tym kontekście pochwalił zabiegi na rzecz wpisania Księgi Henrykowskiej oraz Akt i Biblioteki Braci Czeskich na międzynarodową listę tego programu.
Polski Komitet ds. UNESCO jest instytucją rządową o charakterze opiniodawczo-doradczym w zakresie współpracy Polski z UNESCO w sferze nauki, kultury, edukacji, komunikacji i informacji. Ma status organu doradczego Rady Ministrów i jest finansowany z budżetu ministerstwa spraw zagranicznych.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)
kom/ ale/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 20.04.2016, 19:32 |
Źródło informacji | MSZ |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |