Newsletter

Gdańsk: tunelem pod Martwą Wisłą przejeżdża ok. 1-1,5 tys. pojazdów na godzinę

26.04.2016, 16:44aktualizacja: 26.04.2016, 16:44

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Z otwartej w niedzielę podwodnej przeprawy pod Martwą Wisłą w Gdańsku w pierwszej dobie skorzystało co najmniej 30 tys. pojazdów, w drugiej - co najmniej 20 tys. We wtorek tunelem przejeżdża ok 1-1,5 tys. pojazdów na godzinę.

Tunel (będący częścią Trasy Słowackiego łączącej port lotniczy z portem morskim) o długości całkowitej 1,4 km przebiega pod Martwą Wisłą na głębokości, w swym najniższym miejscu, prawie 35 m.

Jak poinformowała rzecznik Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku (jest operatorem przeprawy) Katarzyna Kaczmarek, w ciągu 12 pierwszych godzin funkcjonowania tunelu, przejechało nim co najmniej 30 tysięcy pojazdów; w drugiej dobie ruch był niewiele mniej intensywny. Szef Centrum Zarządzania Tunelem Michał Adamkiewicz tłumaczy, że pierwszego dnia odbywał się głównie ruch „turystyczny”. „Ewidentnie odbywało się zwiedzanie obiektu, nie tylko przez Gdańszczan, bo w kamerach nadzorujących tunel widać było tablice rejestracyjne z Gdyni, Wejherowa, Nowego Dworu Gdańskiego i Kościerzyny” – dodał.

Dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku Mieczysław Kotłowski podał, że w pierwszej dobie zarejestrowano też 20 prób złamania przepisów obowiązujących w tego typu budowlach. Obsługa Centrum Zarządzania zawróciła 16 pieszych, którzy próbowali wejść do tunelu. „Należy przyznać, że wszyscy karnie zawrócili, przepraszając i tłumacząc się nieznajomością przepisów ruchu w tunelu” – dodał. Natomiast komunikaty głosowe o zakazie wjazdu zignorowało czterech rowerzystów, którzy wjechali do tunelu. Wiadomość o rowerzystach łamiących zakaz wjazdu została przekazana policji. (PAP)

bls/ mhr/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 26.04.2016, 16:44
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ