Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Pacjenci zakwalifikowani do leczenia mają zagwarantowane:
- bezpłatne konsultacje ortopedyczne;
- bezpłatne badania diagnostyczne: USG i rezonans magnetyczny;
- bezpłatne leczenie operacyjne rekonstrukcji uszkodzonego ścięgna Achillesa;
- bezpłatną rehabilitację pooperacyjną;
- bezpłatne badania diagnostyczne: USG i rezonans magnetyczny w ramach kontroli pooperacyjnej procesu gojenia.
Kwalifikacja odbywa się na podstawie konsultacji lekarskich oraz badań diagnostycznych przeprowadzonych w Carolina Medical Center w Warszawie. Pacjent przejdzie operację, wizyty kontrolne oraz kilkumiesięczną rehabilitacją także w Carolina Medical Center.
Więcej informacji nt. udziału w programie znajduje się na stronie: https://carolina.pl/projekt-start/
Leczenie odbywa się w ramach projektu badawczego START, którego celem jest rozwój wiedzy medycznej i udoskonalenie stosowanych metod leczenia schorzeń ścięgien i więzadeł oraz opracowanie nowych nieinwazyjnych technik obrazowania. Specjaliści ocenią także wpływ zastosowania komórek macierzystych na proces gojenia ścięgna Achillesa.
Projekt pt. "Wykorzystanie autologicznych mezenchymalnych komórek macierzystych w procesie regeneracji rekonstruowanego ścięgna Achillesa” realizuje Carolina Medical Center we współpracy z tak prestiżowymi placówkami, jak: Harvard Medical School, University of Pittsburgh, Centrum Onkologii w Warszawie, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Warszawski i Politechnika Warszawska.
Projekt realizowany jest w ramach Programu "Profilaktyka i leczenie chorób cywilizacyjnych" STRATEGMED pt. "Nowatorskie metody inżynierii tkankowej wspomagające gojenie i regenerację ścięgien i więzadeł" (akronim - START) dofinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Carolina Medical Center to pierwsza w Polsce prywatna placówka medyczna specjalizująca się w leczeniu i prewencji urazów układu mięśniowo-szkieletowego. Zatrudnia specjalistów m.in. ortopedii, neurochirurgii, reumatologii, neurologii i rehabilitacji. Carolina Medical Center jest częścią Grupy LUX MED - lidera rynku prywatnych usług medycznych w Polsce.
Dodatkowe informacje:
tel. 22 35 58 200
www.carolina.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 04.10.2016, 14:53 |
Źródło informacji | Carolina Medical Center |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Nowa terapia daje nadzieję chorym na tętnicze nadciśnienie płucne PAP
Tętnicze nadciśnienie płucne (TNP) to rzadka choroba kardiologiczna. Nieleczona może prowadzić do śmierci. Badania kliniczne nad nowym lekiem, prowadzone przez prof. Grzegorza Kopcia z Ośrodka Chorób Krążenia Płucnego UJ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Jana Pawła II, dały bardzo dobre rezultaty i napawają chorych optymizmem.
- 07.01.2025, 08:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Technologia w służbie zdrowia: dlaczego dane ze smartwatchy warto pokazać lekarzowi?
Z urządzeń ubieralnych, czyli inteligentnych zegarków i opasek, korzysta ponad 1/3 Polaków - wynika z badania Huawei CBG Polska [1]. Sprzęty te pozwalają na monitorowanie aktywności fizycznej, a także kluczowych parametrów zdrowotnych, takich jak tętno i saturacja krwi, a nawet EKG czy ciśnienie tętnicze. Dane te mogą dostarczać cennych informacji zarówno posiadaczowi zegarka, jak i lekarzowi, wspierając diagnostykę. W praktyce zaledwie 25% użytkowników pokazała doktorowi zebrane w ten sposób wyniki. Dlaczego tak się dzieje? I czy warto promować wykorzystywanie danych odpacjenckich w polskiej służbie zdrowia?- 30.12.2024, 13:13
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Huawei