Newsletter

Dialog Obywatelski "Nowe gospodarcze możliwości dla Polski i UE" z unijną komisarz do spraw handlu Cecilią Malmström (Centrum Prasowe PAP)

06.04.2017, 20:41aktualizacja: 06.04.2017, 20:41

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Ponad 400 osób – studentów, przedstawicieli nauki, środowisk eksperckich, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców, producentów rolnych i organizacji konsumenckich zarejestrowało się na Dialog Obywatelski pt. "Nowe gospodarcze możliwości dla Polski i UE" z udziałem komisarz UE ds. Handlu Cecilli Malmström oraz podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju Tadeusza Kościńskiego.

Każda z obecnych na sali osób będzie miała możliwość wzięcia czynnego udziału w dyskusji. Dodatkowo Dialog Obywatelski będzie transmitowany online, a każdy internauta będzie mógł zadawać pytania za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ponadto konferencja będzie tłumaczona na sali dwa języki – polski i angielski.

- Nie organizujemy zwyczajnej studenckiej dyskusji „za” czy „przeciw” CETA. Naszym celem jest stworzenie platformy dialogu publicznego i dostarczenie lepszej jakości argumentów, i faktów w całej debacie, w której do tej pory przeważały mity i nieprawdziwe informacje – mówi dr Bartłomiej E. Nowak, szef katedry stosunków międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula, i koordynator Dialogu Obywatelskiego i Forum CETA.

Formuła Dialogu Obywatelskiego została opracowana właśnie tak, żeby zapewnić możliwość czynnego udziału w niej, jak największej liczbie obywateli Unii Europejskiej i by mieli możliwość podzielenia się z swoimi opiniami z Komisją, władzami krajowymi i opinią społeczną. Otwartość na dyskusję i opisana formuła, jasno dowodzą szacunku dla społeczeństwa obywatelskiego i idei dialogu.

- Jak sama nazwa wskazuje, debata to wymiana poglądów i argumentów, tym ciekawsza, im więcej ich pada. Jesteśmy otwarci na różne opinie, nie tylko te sprzyjające CETA, pod warunkiem, że rozmawiamy o faktach – dodaje dr Bartłomiej E. Nowak.

Panelistami Forum CETA, które odbędzie się bezpośrednio po Dialogu Obywatelskim, już bez udziału komisarz i podsekretarza stanu, są wyłącznie powszechnie cenieni eksperci z wielu organizacji i uczelni wyższych. Także w tej części, każda obecna na sali osoba może zadawać pytania.

Dialog Obywatelski i Forum CETA, organizowane przez AFiB Vistula oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, odbywają się w piątek, 7 kwietnia od godz. 11:00 w kampusie Akademii Finansów i Biznesu Vistula, przy ul. Stokłosy 3 w Warszawie. Transmisja online po polsku będzie dostępna tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=w-emUDFxuLU

KONTAKT:

piotr.switalski@ec.europa.eua.jaglinska@vistula.edu.pl

Źródło informacji:

Akademia Finansów i Biznesu Vistula i Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce

UWAGA: Za materiał opublikowany przez Centrum Prasowe PAP odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. (Centrum Prasowe PAP)

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 06.04.2017, 20:41
Źródło informacji Akademia Finansów i Biznesu Vistula i Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ