Newsletter

Polska Grupa Zbrojeniowa: Lockheed Martin partnerem do rozmów o programie Homar

05.07.2017, 13:35aktualizacja: 05.07.2017, 13:35

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Konsorcjum z Polską Grupą Zbrojeniową na czele zarekomendowało koncern Lockheed Martin jako partnera do dalszych rozmów w sprawie programu artylerii rakietowej Homar – poinformowała PGZ w środę.

Decyzja – dodała Grupa w przesłanym PAP komunikacie - otwiera PGZ drogę do dalszych negocjacji z koncernem Lockheed Martin, a także do złożenia przez konsorcjum oferty Inspektoratowi Uzbrojenia MON oraz uruchomienia przez resort procedury w formule government-to-government – rozmów międzyrządowych - o uzyskaniu zgód administracji USA na udział koncernu Lockheed Martin w programie dywizjonowego modułu ogniowego wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych Homar.

W ramach prac nad propozycją dotyczącą realizacji umowy, która zostanie przedstawiona IU MON, konsorcjum z PGZ na czele "prowadzi zaawansowane rozmowy z partnerami zagranicznymi, będącymi potencjalnymi dostawcami technologii, których obecność jest niezbędna do ustanowienia potencjału polskiego przemysłu w realizacji programu Homar" – napisała spółka.

Jak poinformowano, w toku dotychczasowych negocjacji PGZ za najkorzystniejszą pod względem spełnienia wymagań sił zbrojnych oraz transferu technologii uznała ofertę złożoną przez amerykański koncern Lockheed Martin i 4 lipca formalnie wybrała ten podmiot jako partnera do rozmów o pociskach systemu.

Wprowadzenie do Sił Zbrojnych RP dywizjonowego modułu ogniowego wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych o kryptonimie Homar to jeden z głównych programów ujętych w Planie Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP na lata 2013-22. MON planuje zakup trzech dywizjonowych modułów ogniowych tego systemu. Zestawy artylerii rakietowej Homar mają być uzbrojone w pociski zdolne razić cele w zasięgu – zależnie od użytej amunicji – 70-300 km. (PAP)

brw/ karo/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 05.07.2017, 13:35
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ