Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Decyzja – dodała Grupa w przesłanym PAP komunikacie - otwiera PGZ drogę do dalszych negocjacji z koncernem Lockheed Martin, a także do złożenia przez konsorcjum oferty Inspektoratowi Uzbrojenia MON oraz uruchomienia przez resort procedury w formule government-to-government – rozmów międzyrządowych - o uzyskaniu zgód administracji USA na udział koncernu Lockheed Martin w programie dywizjonowego modułu ogniowego wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych Homar.
W ramach prac nad propozycją dotyczącą realizacji umowy, która zostanie przedstawiona IU MON, konsorcjum z PGZ na czele "prowadzi zaawansowane rozmowy z partnerami zagranicznymi, będącymi potencjalnymi dostawcami technologii, których obecność jest niezbędna do ustanowienia potencjału polskiego przemysłu w realizacji programu Homar" – napisała spółka.
Jak poinformowano, w toku dotychczasowych negocjacji PGZ za najkorzystniejszą pod względem spełnienia wymagań sił zbrojnych oraz transferu technologii uznała ofertę złożoną przez amerykański koncern Lockheed Martin i 4 lipca formalnie wybrała ten podmiot jako partnera do rozmów o pociskach systemu.
Wprowadzenie do Sił Zbrojnych RP dywizjonowego modułu ogniowego wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych o kryptonimie Homar to jeden z głównych programów ujętych w Planie Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP na lata 2013-22. MON planuje zakup trzech dywizjonowych modułów ogniowych tego systemu. Zestawy artylerii rakietowej Homar mają być uzbrojone w pociski zdolne razić cele w zasięgu – zależnie od użytej amunicji – 70-300 km. (PAP)
brw/ karo/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 05.07.2017, 13:35 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |