Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Wszechstronne zaangażowanie Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. w przygotowanie i organizację I Letniej Szkoły Cyberbezpieczeństwa jest konsekwencją odpowiedzialnego postrzegania przez jej kierownictwo roli tej spółki, jako dostarczyciela produktów i usług zapewniających wiarygodność procesów transakcji i identyfikacji, a przez to realizującego swe zadania w systemie bezpieczeństwa kraju.
Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęli: Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Minister Cyfryzacji, Minister Obrony Narodowej, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Prokurator Krajowy. Partnerami w Ramach Rady Konsultacyjnej I Letniej Szkoły Cyberbezpieczeństwa są: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Naukowego, Prokuratura Krajowa, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.
I edycja Letniej Szkoły Cyberbezpieczeństwa skierowana jest przede wszystkim do operatorów infrastruktury krytycznej, na których spoczywa obowiązek jej ochrony przed zagrożeniami związanymi z aktami szeroko rozumianej cyberprzestępczości i cyberterroryzmu oraz przed niecelowymi działaniami użytkowników.
Elementami infrastruktury krytycznej są obiekty i instalacje pełniące strategiczną rolę w funkcjonowaniu państwa, stąd ich ochrona ma priorytetowe znaczenie w całym systemie bezpieczeństwa kraju. Ze względu na to, iż znaczna część tej infrastruktury znajduje się obecnie w rękach prywatnych, ogromnego znaczenia nabiera współpraca administracji państwowej ze wszystkimi podmiotami i instytucjami na bieżąco odpowiadającymi za jej utrzymanie i zabezpieczenie. Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom I Letnia Szkoła Cyberbezpieczeństwa daje możliwość pogłębienia wiedzy, zapoznania się z krajowymi i zagranicznymi rozwiązaniami oraz wymiany doświadczeń.
Beneficjentami tegorocznej edycji Szkoły jest czterdziestu słuchaczy - szefów i pracowników pionów bezpieczeństwa spółek Skarbu Państwa odpowiedzialnych za zaopatrzenie w energię, surowce energetyczne i paliwa, działających w obszarze łączności oraz rozwijających sieci teleinformatyczne.
Pierwszy dzień I Letniej Szkoły Cyberbezpieczeństwa zainaugurowała uroczystość z udziałem m.in. Anny Streżyńskiej - minister cyfryzacji, Witolda Kołodziejskiego - przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Piotra Naimskiego - pełnomocnika rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej, Tomasza Zdzikota - podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Michała Wosia - podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Bartłomieja Grabskiego - podsekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, a także nadinsp. dr. Jarosława Szymczyka - komendanta głównego policji, Justina Kolenbrandera - szefa biura FBI w Polsce, Dariusza Gwizdały - zastępcy szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, nadbryg. dr. hab. inż. Pawła Kępki - rektora-komendanta Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, Piotra Woyciechowskiego - prezesa zarządu Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A., kierownictw wielu innych spółek Skarbu Państwa, dyrektorów instytutów badawczych oraz przedstawicieli świata nauki.
Uczestnicy pięciodniowych wykładów i warsztatów naukowo-praktycznych odbywających się w obiektach dydaktycznych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie biorą udział w zajęciach prowadzonych przez wybitnych krajowych i zagranicznych ekspertów związanych zarówno z zabezpieczeniem infrastruktury krytycznej, jak i z pracą procesową i operacyjną organów ścigania.
W trakcie zajęć słuchacze Letniej Szkoły Cyberbezpieczeństwa wypracowują rekomendacje mogące służyć jako narzędzie szkoleniowe do budowania wewnętrznych strategii działania w poszczególnych organizacjach. Na zakończenie cyklu zajęć uczestnicy I Letniej Szkoły Cyberbezpieczeństwa otrzymają certyfikaty uczestnictwa.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 14.07.2017, 12:15 |
Źródło informacji | PWPW S.A. |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ