Newsletter

Polityka i społeczeństwo

I Letnia Szkoła Cyberbezpieczeństwa w Szczytnie 10-14 lipca 2017 r.

14.07.2017, 12:15aktualizacja: 14.07.2017, 12:15

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, fot. 4
Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, fot. 4
Wyższa Szkoła Policji (WSPol) w Szczytnie wspólnie z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz we współpracy z Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych S.A. i Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi zorganizowały w dniach 10-14 lipca 2017 r. I Letnią Szkołę Cyberbezpieczeństwa „Cyber Odyseja - Wyzwania XXI Wieku” dla osób zajmujących się problematyką cyberbezpieczeństwa, a w tym zwalczaniem cyberprzestępczości w ramach infrastruktury krytycznej.

Wszechstronne zaangażowanie Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. w przygotowanie i organizację I Letniej Szkoły Cyberbezpieczeństwa jest konsekwencją odpowiedzialnego postrzegania przez jej kierownictwo roli tej spółki, jako dostarczyciela produktów i usług zapewniających wiarygodność procesów transakcji i identyfikacji, a przez to realizującego swe zadania w systemie bezpieczeństwa kraju.

Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęli: Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Minister Cyfryzacji, Minister Obrony Narodowej, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Prokurator Krajowy. Partnerami w Ramach Rady Konsultacyjnej I Letniej Szkoły Cyberbezpieczeństwa są: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Naukowego, Prokuratura Krajowa, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.

I edycja Letniej Szkoły Cyberbezpieczeństwa skierowana jest przede wszystkim do operatorów infrastruktury krytycznej, na których spoczywa obowiązek jej ochrony przed zagrożeniami związanymi z aktami szeroko rozumianej cyberprzestępczości i cyberterroryzmu oraz przed niecelowymi działaniami użytkowników.

Elementami infrastruktury krytycznej są obiekty i instalacje pełniące strategiczną rolę w funkcjonowaniu państwa, stąd ich ochrona ma priorytetowe znaczenie w całym systemie bezpieczeństwa kraju. Ze względu na to, iż znaczna część tej infrastruktury znajduje się obecnie w rękach prywatnych, ogromnego znaczenia nabiera współpraca administracji państwowej ze wszystkimi podmiotami i instytucjami na bieżąco odpowiadającymi za jej utrzymanie i zabezpieczenie. Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom I Letnia Szkoła Cyberbezpieczeństwa daje możliwość pogłębienia wiedzy, zapoznania się z krajowymi i zagranicznymi rozwiązaniami oraz wymiany doświadczeń.

Beneficjentami tegorocznej edycji Szkoły jest czterdziestu słuchaczy - szefów i pracowników pionów bezpieczeństwa spółek Skarbu Państwa odpowiedzialnych za zaopatrzenie w energię, surowce energetyczne i paliwa, działających w obszarze łączności oraz rozwijających sieci teleinformatyczne.

Pierwszy dzień I Letniej Szkoły Cyberbezpieczeństwa zainaugurowała uroczystość z udziałem m.in. Anny Streżyńskiej - minister cyfryzacji, Witolda Kołodziejskiego - przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Piotra Naimskiego - pełnomocnika rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej, Tomasza Zdzikota - podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Michała Wosia - podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Bartłomieja Grabskiego - podsekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, a także nadinsp. dr. Jarosława Szymczyka - komendanta głównego policji, Justina Kolenbrandera - szefa biura FBI w Polsce, Dariusza Gwizdały - zastępcy szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, nadbryg. dr. hab. inż. Pawła Kępki - rektora-komendanta Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, Piotra Woyciechowskiego - prezesa zarządu Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A., kierownictw wielu innych spółek Skarbu Państwa, dyrektorów instytutów badawczych oraz przedstawicieli świata nauki.

Uczestnicy pięciodniowych wykładów i warsztatów naukowo-praktycznych odbywających się w obiektach dydaktycznych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie biorą udział w zajęciach prowadzonych przez wybitnych krajowych i zagranicznych ekspertów związanych zarówno z zabezpieczeniem infrastruktury krytycznej, jak i z pracą procesową i operacyjną organów ścigania.

W trakcie zajęć słuchacze Letniej Szkoły Cyberbezpieczeństwa wypracowują rekomendacje mogące służyć jako narzędzie szkoleniowe do budowania wewnętrznych strategii działania w poszczególnych organizacjach. Na zakończenie cyklu zajęć uczestnicy I Letniej Szkoły Cyberbezpieczeństwa otrzymają certyfikaty uczestnictwa.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 14.07.2017, 12:15
Źródło informacji PWPW S.A.
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ