Pobierz materiał i Publikuj za darmo
LUGANO, Szwajcaria i BRUKSELA, 3 sierpnia 2017 r./PRNewswire/ - W artykule opublikowanym w ESMO Open, trzy czołowe europejskie organizacje zajmujące się walką z nowotworami zwróciły się z prośbą do UE o szybkie zwiększenie wsparcia dla niezależnych badań naukowych na rzecz pacjentów cierpiących na raka (http://esmoopen.bmj.com/content/2/3/e000187).
Zdjęcie: http://mma.prnewswire.com/media/542075/European_Society_for_Medical_Oncology_ESMO_Infographic.jpg )
"Niezależne badania naukowe są zagrożone z powodu braku funduszy i odpowiednich przepisów - powiedział Rolf Stahel, były prezes ESMO i współzałożyciel CAREFOR. - Dzięki bliskiej współpracy z instytucjami UE możemy zadbać o odpowiednie ramy prawne i dążyć do miana najlepszego miejsca do prowadzenia badań i innowacyjnych działań na rzecz pacjentów zmagających się z nowotworami" - dodał.
Głównymi obszarami, które skorzystałyby na badaniach naukowych są spersonalizowane usługi medyczne, innowacje ukierunkowane na pacjenta i rzadkie choroby nowotworowe.
"Głównymi kwestiami, którymi chcielibyśmy zainteresować instytucje UE są: odpowiednie wdrożenie przepisów z zakresu badań klinicznych i ochrony danych, potrzeba finansowania niezależnych badań, czy potrzeba stworzenia warunków do współpracy akademickiej - wyjaśnił Stahel. - Wzywamy także do stworzenia wspólnej unijnej bazy danych uwzgledniającej wszystkie badania kliniczne prowadzone w Europie".
Oprócz tego, najważniejszymi kwestiami poruszonymi w liście CAREFOR są: koszty leczenia pacjentów nowotworowych, potrzeba niezależnych, wspólnych, wysokiej jakości biobanków, przyjęcie nowych metodyk w zakresie opracowywania dowodów naukowych oraz oceny, wykorzystywania i ochrony danych w formie elektronicznej na temat pacjentów.
"Niezależne badania naukowe pozwalają oszczędzić czas, zmniejszyć koszty i przyśpieszyć komercjalizację leków oraz ułatwić pacjentom dostęp do nich" - stwierdził Stahel.
CAREFOR (Forum na rzecz klinicznych badań naukowych nad chorobami nowotworowymi) to wspólna inicjatywa EACR (Europejskie Stowarzyszenie na Rzecz Badań nad Chorobami Nowotworowymi; http://www.eacr.org), EORTC (Europejska Organizacja na Rzecz Badań i Leczenia Chorób Nowotworowych; http://www.eortc.org) i ESMO (Europejskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej; http://www.esmo.org).
Pełna wersja artykułu: http://bit.ly/2uWpsgL
ESMO to czołowa organizacja zawodowa z branży onkologii klinicznej zrzeszająca 16 tys. członków – specjalistów ds. onkologii - z ponad 130 krajów z całego świata.
Źródło: Europejskie towarzystwo onkologii klinicznej (ESMO)
KONTAKT:
Biuro prasowe ESMO
e-mail: media@esmo.org
tel. +41(0)91-973-19-07
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 04.08.2017, 12:10 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |