Newsletter

Swift publikuje metodę przygotowywania bibliotek metylacji pojedynczych komórek o najwyższej przepustowości

11.08.2017, 15:01aktualizacja: 11.08.2017, 15:01

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Badania opublikowane w magazynie "Science" wyjaśniają, jak markery epigenetyczne mogą prowadzić do identyfikacji podtypów komórek i elementów odpowiedzialnych za różnorodność komórkową.

Ann Arbor, Michigan, 11 sierpnia 2017 r. /PRNewswire/ - Firma Swift Biosciences, wiodący dostawca innowacyjnych rozwiązań przygotowywania bibliotek na potrzeby sekwencjonowania nowej generacji (NGS), opublikowała dziś nową metodę metylacji pojedynczych komórek na bazie technologii Accel-NGS® Adaptase™, która zapewnia wydajny i solidny sposób przygotowywania do NGS w sekwencjonowaniu całego genomu po reakcji z wodosiarczynem. Nowa metoda umożliwia wydajną analizę metylowanych obszarów w tysiącach komórek tkanek heterogenicznych przy jednoczesnym ułatwieniu zastosowania na przykład w klasyfikacji komórek, regulacji mechanizmów komórkowych w zdrowych tkankach, zmianach epigenetycznych stanów chorobowych oraz ewolucyjną konserwację regulacji epigenomowej.

Metylacja pozwala na stabilne bio-oznaczanie, które może być wykorzystywane w identyfikacji typów komórek oraz elementów regulujących podstawowe czynności komórki. W połączeniu z badaniami nad ekspresją RNA w komórkach jednokomórkowych metylacja pojedynczych komórek umożliwia unaocznienie elementów regulacyjnych, co z kolei pozwala na kontrolowanie profilów ekspresji poszczególnych komórek oraz wskazuje na różnice między komórkami. Ponadto niedawne badania kliniczne przyczyniły się do wykrycia wzorców metylacji obecnych w stanach chorobowych, na przykład przy występowaniu raka, które pozwalają na identyfikację typu guza, ocenę guza w płynnych biopsjach oraz korelację postępów choroby, prognozy oraz reakcji na leki.

Nowa metoda została niedawno opisana na łamach magazynu "Science" w artykule pod tytułem "Single Cell Methylomes Identify Neuronal Subtypes and Regulatory Elements in Mammalian Cortex" opublikowanym przy współpracy naukowców z Salk Institute, Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego i firmy Swift Biosciences. Przepływ pracy obejmuje izolację komórek w oparciu o sortowanie na bazie fluorescencji, konwersję wodosiarczynów oraz wykorzystanie modułu Accel-NGS Adaptase firmy Swift wraz z innymi dostępnymi na rynku komponentami. Opublikowane wyniki wskazują na ponad dwukrotnie częstsze pomyślne odczytywanie mapowań w porównaniu do innych metod oraz znaczne zwiększenie poziomu danych wyjściowych w sekwencjonowaniu, co z kolei prowadzi do zmniejszenia całkowitego kosztu procesu.

"Nowe rozwiązanie jest jednym z wielu przykładów współpracy badawczej, w ramach której firma Swift Technologies poszerza granice nauki - skomentował Timothy Harkins, prezes i główny dyrektor wykonawczy w firmie Swift Biosciences oraz współautor publikacji. - Bardzo cieszymy się z pozyskania nowych informacji na temat podstawowych procesów komórkowych oraz wyglądamy przyszłego, istotnego wpływu odkryć na medycynę precyzyjną" - dodał dyrektor.

"Nasze własne rozwiązanie technologiczne Adaptase pozwala na tworzenie złożonych bibliotek NGS z niskonakładowych, pojedynczych nici DNA - skomentowała dr Laurie Kurihara, dyrektor wyższego szczebla w zakresie badań i rozwoju oraz współautorka publikacji. - Jednokomórkowy przepływ pracy obejmuje mniejszą liczbę kroków niż inne metody i zapewnia multipleksowane przetwarzanie pojedynczych komórek zapewniające większą wydajność w zastosowaniach wymagających wysokiej przepustowości" - dodała dyrektor.

Moduł Accel-NGS Adaptase jest dostępny na rynku.

Źródło: Swift Biosciences

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 11.08.2017, 15:01
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ