Pobierz materiał i Publikuj za darmo
DUBAJ, Zjednoczone Emiraty Arabskie, 14 sierpnia 2017 r. /PRNewswire/ - Moduły fotowoltaiczne firmy Trina Solar zostały włączone do użytku w systemie energetycznym o mocy 10 MW w zrównoważonym mieście w Dubaju. Miasto jest innowacyjnym projektem, którego celem jest udowodnienie, że możliwe jest utworzenie społeczności w całości zasilanej odnawialnymi źródłami energii. Obejmujące szereg budynków miasto, na którego terenie ma znaleźć się 500 rezydencji, hotel liczący 170 apartamentów, meczet, szkoła, basen oraz klub i tor jeździecki, okrzyknięto jednym z najbardziej zrównoważonych miast na Bliskim Wschodzie.
Ze względu na surowe warunki środowiskowe na Bliskim Wschodzie system zostanie wykonany z około 40 000 paneli Duomax, które już od dawna cieszą się renomą ze względu na wytrzymałość i niezawodność. Panele Duomax jako pierwsze w swojej kategorii mają konstrukcję bez ram, co eliminuje problem gromadzenia pyłu i wymaga tylko rzadkiego czyszczenia, tym samym wpisując się w standardy projektowe miasta zakładające zrównoważony rozwój i rozwiązania przyjazne środowisku. Podwójne powierzchnie szklane paneli Duomax zapewniają 30-letni cykl życia produktu potwierdzony gwarancją wydajności firmy Trina.
Za budowę miasta odpowiedzialna jest firma Diamond Developers, jedna z pierwszych firm deweloperskich w Dubaju, która weszła na rynek nieruchomości i budowlany po wprowadzeniu prawa własności nieruchomości w 2002 roku. Zrównoważone miasto ma być pierwszym działającym, zrównoważonym ośrodkiem na Bliskim Wschodzie. Teren miasta obejmuje 5 milionów stop kwadratowych i znajduje się 18 mil od centrum Dubaju. Zamieszkać tu ma około 2000 mieszkańców. Mająca na swoim koncie szereg dużych projektów firma Trina Solar została wybrana przez dewelopera jako dostawca 40 000 paneli słonecznych, które w sumie mają generować rocznie około 16 GWh energii.
„W Trina Solar jesteśmy bardzo dumni z tego, że wniesiemy tak duży wkład w zaspokajanie potrzeb energetycznych tej nowej społeczności - skomentowała Helena Li, prezes na Azję-Pacyfik i Bliski Wschód. - Energia słoneczna ma znacznie przyczynić się do realizacji celu Dubaju zakładającego stanie się najbardziej zrównoważonym miastem na świecie do roku 2020. To właśnie dlatego rząd skupił swoje działania na wdrażaniu bardziej wydajnych inicjatyw mieszkaniowych, zwłaszcza w surowym klimacie pustynnym. Cieszymy się z tego, że możemy wspierać dążenia do realizacji wizji czystej energii przez zapewnianie naszych innowacyjnych produktów solarnych. Zrównoważone miasto jest przełomową inicjatywą, która wspiera zrównoważony rozwój miasta. Dzięki produktom Trina Solar znaczna część zapotrzebowania mieszkańców na energię zostanie zrealizowana w sposób spójny z czystszą, tańszą i bardziej zrównoważoną wizją przyszłości” - dodała dyrektor.
Zakończenie pierwszego etapu budowy jest kamieniem milowym projektu zrównoważonego miasta. Jak do tej pory zainstalowaliśmy 24 170 paneli słonecznych. Prace trwają nadal i z przyjemnością wyglądamy etapu drugiego, w ramach którego zainstalujemy kolejnych 15 000 paneli. Zamierzamy zainstalować w sumie 40 000 paneli, które w szczycie działania będą generować do 10 MW energii. Rocznie produkcja energii sięgnie poziomu 16 000 MW, co będzie się wiązać z ograniczeniem emisji węgla o 8 000 ton rocznie.
O Trina Solar Limited
Firma Trina Solar Limited jest globalnym liderem w zakresie fotowoltaicznych modułów, rozwiązań i usług słonecznych. Założona w 1997 roku jako integrator systemów fotowoltaicznych firma Trina Solar przewodzi dziś w branży energii inteligentnej wraz z instalatorami, dystrybutorami, zakładami i badaczami na całym świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.trinasolar.com. E-mail: press@trinasolar.com
Zdjęcie - http://mma.prnewswire.com/media/544593/Trina_Solar_Limited.jpg
Źródło: Trina Solar Limited
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 14.08.2017, 11:28 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |