Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Przyzwyczailiśmy się do tego, że obsługa większości domowych sprzętów to naciskanie, przesuwanie, czy przekręcanie. Dotychczas w taki właśnie sposób otwieraliśmy okna, czy odsłanialiśmy rolety w naszych domach. Teraz może się to zmienić, dzięki innowacyjnemu systemowi od Grupy Oknoplast, który pozwoli na głosowe sterowanie i zarządzanie stolarką otworową.
„W ostatnich latach postęp technologiczny przyczynił się do powstawania inteligentnych rozwiązań ułatwiających nam codzienne funkcjonowanie. Swobodny dostęp do Internetu chociażby w smartfonach wpłynął na znaczne zainteresowanie tematyką domów inteligentnych. My zdecydowaliśmy się pójść o krok dalej i wprowadziliśmy do naszej oferty jeszcze bardziej inteligentne produkty, które sterowane są głosowo - mówi Mikołaj Placek, prezes Grupy Oknoplast. - Wystarczy wypowiedzieć odpowiednią komendę, a system ją zrealizuje, np. uchyli okno, lub zasunie roletę zewnętrzną. Rozwiązanie oferowane przez Grupę Oknoplast jest w pełni bezpieczne i co najważniejsze bardzo praktyczne”.
Jak to działa?
Dla użytkownika system jest bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy odpowiednia aplikacja oraz skonfigurowana centrala sytemu. Kolejny krok to użycie konkretnych komend głosowych, na które reaguje inteligentne rozwiązanie.
„Zarządzanie systemem Voice Oknoplast nie jest wymagające. Odbiornik głosowy, np. Amazon Echo lub smartfon, odbiera wypowiedziane przez nas słowa. Następnie kieruje komendę do specjalnej centrali - mówi Grzegorz Bułat, szef procesu technologicznego Grupy Oknoplast. - Centrala natomiast przekazuje komendę dalej, aż finalny impuls dotrze do zamontowanego napędu, który przykładowo otwiera drzwi albo zasłania roletę na oknie. A zatem nasz głos wywołuje akcję, którego finalnym efektem będzie fizyczny ruch domowej infrastruktury. Oczywiście wymienione etapy następują błyskawicznie”.
Przykład takiego działania Voice Oknoplast znajdziecie państwo tutaj.
Voice Oknoplast można zastosować w oknach, drzwiach zewnętrznych, roletach czy drzwiach tarasowych. Co bardzo istotne, rozwiązania głosowe są wygodne i poprawiają komfort codziennego funkcjonowania. Zaletą jest także fakt, że w przyszłości warianty będzie można rozbudowywać o kolejne elementy inteligentnego domu.
„Rynek rozwiązań z zakresu inteligentnego domu stale rośnie i widzimy w nim ogromny potencjał. Zarówno polscy jak i zagraniczni konsumenci są zainteresowani rozwiązaniami Smart Home. Dlatego też pracujemy już nad kolejnymi innowacjami, które pozwolą na inteligentne i proste zarządzanie swoim domem. Bez wątpienia jest to kierunek, w którym nasza firma podąża i będzie się nadal rozwijać” - zapowiada Mikołaj Placek, prezes Zarządu Grupy Oknoplast.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 26.10.2017, 15:28 |
Źródło informacji | Grupa Oknoplast |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu