Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Minister, która uczestniczyła w panelu „Od polski papierowej do cyfrowej” podkreśliła, że podwaliny cyfrowego państwa są wciąż w realizacji.
Jedynym z takich elementów, które są realizowane, jest m.in. wspólna infrastruktura państwa, która, jak zaznaczyła minister, zmieni krajobraz cyfrowej Polski, bo zakłada integrację z sektorem biznesowym.
Zdaniem Streżyńskiej „będziemy cyfryzować się stale, jesteśmy na początku tej drogi. Z planu, który sobie nakreśliliśmy, jesteśmy obecnie w połowie drogi” – dodała.
Minister zwróciła uwagę, że barierą rozwoju rynku cyfrowego są przede wszystkim przepisy prawne, które nie są dostosowane do współczesnej gospodarki. Dodała, że nie chodzi tu tylko o prawo Polskie, ale o system prawa wspólnotowego.
„My nadinterpretujemy te przepisy unijne. Są to przepisy, które mają zrealizować cel polityczny urzędników europejskich, a jest to - po pierwsze zapewnić pracę tym urzędnikom. Po drugie to realizacja przez polityków europejskich swojego celu politycznego. A ten cel najlepiej realizować na szerokiej rzeszy konsumentów, masie” – dodała.
Zdaniem Streżyńskiej pytanie o bezpieczeństwo tożsamości cyfrowej jest „pytaniem z tezą z gruntu fałszywą”. Według niej plastikowy dowód osobisty nie jest bezpieczny, bo jak dodała, często jest kserowany lub może zostać skradziony.
„Rozwiązania cyfrowe są lepiej zabezpieczone. Oczywiście można wyobrazić sobie zamach (hakerski) na te dane cyfrowe na wielką skalę, ale w zasadzie demonizujemy zagrożenia dotyczące tożsamości cyfrowej, bo są lepiej zabezpieczone niż dokumenty w wersji papierowej” – powiedziała. (PAP)
huk/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 17.11.2017, 13:52 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |