Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Zawody składają się z 5 rund zdalnych, rozgrywanych przez Internet oraz finału, do którego awansuje 20 uczestników. Każda runda zdalna trwa od 36 do 63 godzin. W trakcie rundy do rozwiązania jest od 1 do 4 zadań. Zadania polegają na napisaniu programu komputerowego rozwiązującego zadany problem algorytmiczny. Zawodnicy wysyłają swoje rozwiązania przy użyciu strony internetowej zawodów. Zawody finałowe rozgrywane podczas pięciogodzinnej sesji. Podczas tych zawodów rozwiązania uczestników są oceniane w czasie rzeczywistym, a zawodnicy są informowaniu o wyniku sprawdzenia. Zwycięzcą zostaje osoba, która rozwiąże największą liczbę zadań. W przypadku takiej samej liczby rozwiązanych zadań o kolejności zawodników decyduje łączny czas przeznaczony na poprawne rozwiązania. Zwycięzca finału otrzymuje tytuł Algorytmistrza Roku.
Potyczki Algorytmiczne uchodzą za najbardziej prestiżowe indywidualne zawody programistyczne w Polsce. O jakości konkursu świadczy, że jego uczestnicy zdobywali laury w największych zawodach programistycznych na świecie takich, jak Międzynarodowa Olimpiada Informatyczna, Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym, Google Code Jam, Facebook Hacker Cup.
Trzynasta edycja konkursu Potyczki Algorytmiczne jest organizowana wspólnie przez Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, Fundację Rozwoju Informatyki oraz firmę Google, która ufundowała nagrody dla zwycięzców. Wsparcia w organizacji tegorocznej edycji Potyczek udzieliła też polska firma ATENDE.
Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć na stronie potyczki.mimuw.edu.pl oraz na profilu społecznościowym https://www.facebook.com/potyczki/.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 12.12.2017, 11:18 |
Źródło informacji | Instytut Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ