Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Dofinansowanie mogą otrzymać duże firmy lub podmioty, które są dostawcami usług energetycznych w rozumieniu przepisów unijnych.
Pieniądze z NFOŚiGW będzie można otrzymać m.in. na przebudowę linii produkcyjnych na bardziej efektywne energetycznie, kompleksową modernizację energetyczną budynków w przedsiębiorstwach, przebudowę/wymianę urządzeń na bardziej energooszczędne czy na budowę lokalnych źródeł ciepła opartych na odnawialnych źródłach energii.
Jak wyjaśniono, "maksymalny udział dofinansowania w postaci pomocy zwrotnej (wraz z możliwością uzyskania premii inwestycyjnej) w wydatkach kwalifikowalnych na poziomie projektu jest ustalany zgodnie z przepisami pomocy publicznej, jednak nie może przekroczyć 75 proc.".
Wysokość premii inwestycyjnej zależeć ma od osiągnięcia planowanego np. zmniejszenia zużycie energii, będzie mogła wynieść od 5 do 15 proc. wydatków kwalifikowalnych.
Wnioski można składać od 31 stycznia do 30 marca br. (PAP)
autor: Michał Boroń
mick/ amac/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 02.01.2018, 11:21 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |