Newsletter

Indyjsko-polskie forum w Kalkucie: górnicze firmy liczą na kontrakty w Indiach

15.01.2018, 17:20aktualizacja: 15.01.2018, 17:20

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) liczy na współpracę z indyjską spółką węglową Coal India Limited m.in. przy odmetanowaniu jednej z tamtejszych kopalń.

Projekt jest wśród potencjalnych przedsięwzięć, przy realizacji których polskie firmy górnicze chciałyby współpracować z indyjskimi partnerami.

Perspektywy bliższej współpracy m.in. w dziedzinie górnictwa są jednym z tematów rozpoczętego w poniedziałek w Kalkucie indyjsko-polskiego forum biznesu. Polskiej delegacji przewodniczą wiceministrowie: spraw zagranicznych Marek Magierowski i energii Grzegorz Tobiszowski.

Jak relacjonowali w poniedziałek na Twitterze przedstawiciele Ministerstwa Energii, w swoim wystąpieniu podczas forum wiceminister Tobiszowski podkreślił wieloletnie tradycje i doświadczenie polskich firm w wydobywaniu surowców energetycznych.

„Konsekwentnie rozwijamy nowoczesne górnictwo. To jeden z fundamentów budowania stabilnych relacji gospodarczych z zagranicznymi partnerami” – mówił Tobiszowski, wyrażając przekonanie, że polski przemysł górniczy może z powodzeniem konkurować na międzynarodowym rynku. „Ma ku temu potencjał” – podkreślił wiceminister.

Według Tobiszowskiego, strona polska może zaoferować indyjskim partnerom m.in. wsparcie merytoryczne, wymianę wiedzy i doświadczeń oraz dostawy rozwiązań technologicznych, maszyn i urządzeń górniczych.

„Nasze firmy są gotowe do realizacji dużych przedsięwzięć przemysłowych, a współpraca pomiędzy naszymi krajami może przyczynić się do umocnienia ich pozycji na arenie międzynarodowej” – ocenił Tobiszowski. (PAP)

autor: Marek Błoński

edytor: Anna Mackiewicz

mab/ amac/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 15.01.2018, 17:20
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ