Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Na ekspozycjach targowych w Mediolanie prezentowane są urządzenia AGD dla nowoczesnej kuchni, m.in. współpracujące ze sobą dzięki wykorzystaniu internetu i sztucznej inteligencji płyty grzewcze, piekarniki, zmywarki i lodówki.
Jak podkreślił Sundżj Ku, wejście południowokoreańskiego koncernu w sektor inteligentnych technologii dla gospodarstwa domowego było możliwe dzięki doświadczeniom pracy nad smartfonami i telewizorami smart TV podłączonymi do internetu. "Wszystkie nasze urządzenia są połączone z internetem. To tworzy nowe doświadczenia konsumenckie, na których staramy się obecnie koncentrować - powiedział. - Ludzie coraz częściej poszukują nowych, lepszych doświadczeń w korzystaniu z wielu urządzeń na raz - i tu właśnie widzimy przyszłość" - dodał Ku.
Według niego, inteligentne gospodarstwo domowe jest przyszłością rynku AGD. "Warto pomyśleć o tym przez pryzmat naszych doświadczeń z młodości, gdy nikt nie myślał o sterowaniu telewizorem za pomocą pilota, a samochody nie miały funkcji elektrycznego uchylania szyb. Wszystkie te innowacje pojawiły się na pewnym etapie ewolucji technologicznej - powiedział Ku. - Myślę, że z inteligentnym sprzętem AGD jest podobnie. To naturalny bieg ewolucji - kto wie, czy za dziesięć lat ktoś nie wykrzyknie: +O, masz lodówkę bez ekranu. Jak możesz żyć w taki sposób?+" - dodał przedstawiciel Samsunga.
Podkreślił, że Samsung jest obecny na rynku urządzeń domowych nawet dłużej, niż na rynku telefonów komórkowych. „Obecnie ten sektor naszej działalności stanowi zdrowy, dobrze prosperujący biznes" - dodał.
Szef działu gospodarstwa domowego Samsung Electronics w Europie, Dan Harvie powiedział, że koncern do 2020 roku planuje mieć w swojej ofercie wyłącznie inteligentne produkty. "Naszą ambicją jest móc zaoferować konsumentom prawdziwie połączony, inteligentny styl życia" - zaznaczył Harvie.
Przedstawiciele Samsunga podkreślali, że dla marki ważnym elementem korzystania z innowacyjnych urządzeń gospodarstwa domowego, które komunikują się ze sobą m.in. za pomocą zdalnego sterowania z poziomu aplikacji mobilnej w telefonie, jest także bezpieczeństwo i prywatność użytkowników.
W tym roku w Mediolanie Samsung zaprezentował m.in. nowy piekarnik z dzielonymi drzwiami pozwalający na jednoczesne i niezależne od siebie przygotowywanie dwóch różnych potraw, a także pierwszą trzydrzwiową lodówkę wyposażoną w system Family Hub.
Odbywające się co dwa lata targi Eurocucina w Mediolanie od 1974 roku stanowią okazję do prezentacji innowacji z dziedziny technologii i projektów gospodarstwa domowego. W tym roku część wystawy poświęcono inteligentnym rozwiązaniom dla kuchni.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 20.04.2018, 16:50 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe/Samsung Electronics Polska |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu