Newsletter

GCL-SI ponownie zdobywa tytuł czołowego producenta modułów DNV GL i zdobywa akredytację centrum testów produktów fotowoltaicznych od TUV Nord

04.06.2018, 10:46aktualizacja: 04.06.2018, 10:46

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

W uznaniu jakości produkcji i doskonałości testowania.

Szanghaj, 1 czerwca 2018 r. /PRNewswire/ - Firma GCL System Integration (SZ: 002506) (GCL-SI) zdobyła tytuł najlepszego producenta modułów przyznany przez DNV GL, globalną firmę zajmującą się zapewnianiem jakości i zarządzaniem ryzykiem. Tytuł trafił do firmy ze względu na wyróżniające się osiągnięcia w produkcji modułów i niezawodności produktów. Ponadto centrum testowania produktów fotowoltaicznych GCL-SI otrzymało akredytację organizacji TUV Nord, co potwierdza zaawansowany system zarządzania jakością i doskonałą technologię testowania. Dwa wyróżnienia poprzedziło otrzymanie przez GCL-SI certyfikatu produktu PVEL i zdobycie dwóch odznaczeń dla najlepszego producenta modułów od DNV GL w roku 2017.

"GCL-SI z dumą odbiera nagrodę dla najlepszego producenta od DNV GL i akredytację centrum testowania produktów od TUV Nord. Nasza firma nieustannie dąży do zapewniania klientom wysokiej jakości, wydajnych produktów energii słonecznej. Nadal będziemy kłaść nacisk na przełomowe badania i rozwój, a także rygorystyczną kontrolę jakości produktów w ramach naszej misji wprowadzania ekologicznej energii w życie większego grona ludzi" - skomentował przewodniczący firmy GCL-SI Shu Hua.

Obejmujące powierzchnię 3 000 m2 centrum testów fotowoltaicznych GCL-SI, zwane dalej centrum, zostało założone w lutym 2016 r. w Zhangjiagang w największej bazie produkcyjnej modułów zintegrowanych firmy GCL-SI. W centrum znajduje się ponad 30 dużych urządzeń testowych, a także ponad 20 ręcznych, precyzyjnych urządzeń pomiarowych oraz 50 mniejszych urządzeń do przeprowadzania testów. Centrum może przeprowadzać sekwencje testowe opisane w uznanych standardach w branży fotowoltaicznej, w tym nowe normy IEC 61215, IEC 61730 i UL 1703.

Jako akredytowane laboratorium testów fotowoltaicznych CNAS centrum może przeprowadzać 55 zatwierdzonych testów, dzięki czemu jest najbardziej kompleksowym centrum testów w posiadaniu laboratoriów firm fotowoltaicznych z najszerszymi standardami. Laboratoria firmy GCL-SI będą w stanie przeprowadzać wewnętrznie testy certyfikacji produktów fotowoltaicznych zgodnie z IEC, co przyczyni się do zwiększenia wydajności testowej przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów i skróceniu czasu certyfikacji.

Bardzo wydajne badania i rozwój firmy GCL-SI przyczyniły się do powstania ekosystemu produktów, który pozwala na optymalną wydajność i wszechstronną technologię. Dzięki temu firma może poszczycić się szerokim portfelem produktów mono i polikrystalicznych, co z kolei przekłada się na szansę znacznego zwiększenia udziałów rynkowych firmy.

Obecnie firma GCL-SI ma możliwości produkcyjne modułów na poziomie 6 GW, ogłosiła też wprowadzenie 4 nowych, bardzo wydajnych produktów 300 W+ mono i polikrystalicznych. Wśród nowych produktów znalazły się pojedynczo przeszklone moduły polikrystaliczne MBB z mocą w produkcji masowej na poziomie 305 W, co jest najwyższym wynikiem wśród standardowych modułów polikrystalicznych na świecie. Moc modułów monokrystalicznych sięga 315 W, co stanowi wynik o 10 W wyższy niż ten osiągany przez moduły startujące w projektach Front-Runner.

O GCL-SI

Firma GCL System Integration Technology Co., Ltd. (002506.SZ) (GCL-SI) jest częścią grupy GOLDEN CONCORD Group (GCL). Firma GCL SI zapewnia nowoczesne, kompletne, zintegrowane systemy i pracuje nad osiągnięciem statusu największego na świecie dostawcy energii solarnej.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/699032/GCL_SI_receiving_award_from_DNV_GL.jpg

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/699033/GCL_SI_accredited_by_TUV_Nord.jpg

Źródło: GCL System

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 04.06.2018, 10:46
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ