Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Podpisanie dokumentu wiąże się to z faktem, że w grudniu 2017 roku doszło do połączenia dwóch wielkopolskich spółek Veolii, czyli Veolii Energii Poznań S.A. (odpowiadającej za sieci ciepłownicze) i Veolii Energii Poznań ZEC S.A. (zajmującej się wytwarzaniem energii).
Połączenie było jednym z rezultatów wypracowanej przez zarządy tych spółek strategii rozwoju na lata 2018 - 2022 - z uwzględnieniem nowych wyzwań, przed którymi stoi branża i Veolia. Te wyzwania to m.in. nowe normy BAT (The Best Available Techniques), które wymagają wielomilionowych inwestycji w rozwiązania środowiskowe, oraz zmieniające się oczekiwania rynku i konsumentów.
W wyniku połączenia powstała jedna spółka, której pracownicy mieli różne warunki zatrudnienia. Już po sześciu miesiącach od połączenia zarządowi i wszystkim organizacjom związkowym działającym w spółce udało się wypracować nowy ZUZP, który będzie mógł obowiązywać od początku 2019 roku.
Podpisany w dniu 6 czerwca 2018 roku dokument zawiera szereg istotnych zmian zarówno dla pracowników, jak i samej spółki. Pracownicy objęci zostaną jednolitymi warunkami zatrudnienia, które odpowiadają obecnym standardom rynku pracy. Dzięki temu wzrośnie atrakcyjność Veolii w Poznaniu wśród młodych osób, które myślą o pracy w ciepłownictwie i energetyce.
"Cieszę się, że mogliśmy stworzyć nowoczesne zasady, które zapewniają pracownikom dobre warunki zatrudnienia i uwalniają potencjał niezbędny do dalszego rozwoju spółki. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w wypracowanie tego porozumienia. Zdaję sobie sprawę z tego, że mogliśmy je osiągnąć w tak krótkim czasie dzięki zasadom dialogu i wzajemnego poszanowania praw pracowniczych. W Veolii te zasady stoją na wysokim poziomie" - powiedział podczas ceremonii podpisania Paweł Orlof, prezes zarządu Veolia Energia Poznań S.A.
Jan Ciężki, przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego, największej organizacji związkowej w firmie tak skomentował to wydarzenie: "To porozumienie jest naszym wspólnym zwycięstwem i powinniśmy się cieszyć, że stworzyliśmy nowoczesny układ, który będzie oddziaływał na kolejne pokolenia i może być wykorzystany jako wzór dla branży".
Prace nad nowym ZUZP angażowały zespół blisko 60 osób, z których przeważającą większość stanowili przedstawiciele wszystkich sześciu organizacji związkowych działających w Veolii Energii Poznań SA: NSZZ Pracowników Ruchu Ciągłego, Komisji Międzyzakładowej nr 122 NSZZ "Solidarność", Międzyzakładowego Związku Zawodowego Energetyków przy Veolia Energia Poznań S.A., Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Związek Zawodowy Inżynierów i Techników przy Veolia Energia Poznań S.A, Krajowego Związku Zawodowego Ciepłowników ZOZ w Veolia Energia Poznań S.A., Zakładowej Organizacji Związkowej Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Ciepłowników w Polsce przy Veolia Energia Poznań S.A.
Veolia Energia w Poznaniu jest producentem ciepła systemowego i energii elektrycznej w kogeneracji oraz zarządza siecią ciepłowniczą. Zaopatruje w ciepło około 60% mieszkańców miasta, a także zakłady przemysłowe, instytucje użyteczności publicznej oraz centra handlowe i usługowe. Kontynuuje 115-letnią tradycję energetyki w Poznaniu oraz 50-letnią historię miejskiej sieci ciepłowniczej, oferując swoim klientom innowacyjne i dopasowane do potrzeb usługi energetyczne. Poza Poznaniem zarządza także systemami ciepłowniczymi w 34 miejscowościach w województwach: wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i lubuskim. Realizując założenia polityki zrównoważonego rozwoju grupy, tworzy i wdraża innowacyjne rozwiązania efektywne energetycznie, optymalne dla środowiska i społeczności lokalnych (www.energiadlapoznania.pl).
Grupa Veolia w Polsce od 20 lat jest sprawdzonym partnerem miast i przemysłu w całym kraju, oferującym innowacyjne usługi dostosowane do potrzeb klientów i stale rozwijającym swoją działalność. W tym czasie dla zapewnienia najwyższej jakości usług oraz dla ochrony środowiska, Veolia konsekwentnie inwestuje w rozbudowę oraz modernizację swojej infrastruktury produkcyjnej i dystrybucyjnej. Jest jednym z czołowych dostawców usług w zakresie zarządzania energią oraz gospodarki wodno-ściekowej i odpadowej. Zatrudnia około 4 300 pracowników. Tworzy i wdraża rozwiązania efektywne ekonomicznie i przyjazne dla środowiska. Tworzone przez grupę nowe modele biznesowe odpowiadają założeniom gospodarki o obiegu zamkniętym i przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju miast i przemysłu. Grupa Veolia w Polsce prowadzi działalność w 75 miastach, w 41 zarządza sieciami ciepłowniczymi. Działa poprzez spółki operacyjne: Veolia Energia Polska (holding), Veolia Energia Warszawa, Veolia Energia Łódź, Veolia Energia Poznań, Veolia term, Veolia Industry Polska, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tarnowskich Górach oraz ich spółki zależne.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 07.06.2018, 17:38 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP/Veolia |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wyniki finansowe Grupy PZU: już 400 milionów złotych trafiło do osób dotkniętych powodzią PAP
48 tys. zgłoszonych szkód i 46 tys. już wypłaconych w całości lub częściowo odszkodowań w wysokości 400 mln złotych - to skala zaangażowania Grupy PZU w walkę ze skutkami powodzi na południu kraju. Kataklizm jednak nie wpłynął znacząco na kondycję finansową największego polskiego ubezpieczyciela, którego przychody za trzy kwartały 2024 r. (21,8 mld zł) przekraczają oczekiwania rynku.- 21.11.2024, 16:51
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
New Chief Operating Officer at Rohde & Schwarz
Effective November 1, 2024, Markus Fischer, currently Executive Vice President Operations, has been appointed to the Rohde & Schwarz Executive Board. As Chief Operating Officer (COO), he will collaborate with Christian Leicher (CEO) and Andreas Pauly (CTO) to continue to keep the company on course for growth in these challenging times.- 21.11.2024, 16:22
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE