Newsletter

Zdrowie i styl życia

Nowe narzędzie porównywania pomiarów rozwoju i organizacji zintegrowanych oddziałów opieki opublikowane w czasopiśmie naukowym JNCCN

17.09.2018, 17:05aktualizacja: 17.09.2018, 17:05

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Badanie stwierdza, że pomiary jakościowe i ilościowe mogą doprowadzić do większej koordynacji w opiece nad pacjentami z nowotworami i potwierdza potrzebę lepszej organizacji integracji opieki.

FORT WASHINGTON, Pensylwania, 17 września 2018 r. /PRNewswire/ - Nowe badania opublikowane we wrześniowym wydaniu czasopisma naukowego JNCCN - „Journal of the National Comprehensive Cancer Network" omawiają nowatorskie podejście do porównywania centrów onkologicznych na podstawie powodzenia w umożliwianiu przez struktury organizacyjne wdrażania zintegrowanych oddziałów opieki. Tego typu oddziały zostały zdefiniowane jako wysoce skoordynowane, multidyscyplinarne centra opieki (w tym rehabilitacji i usług wsparcia), które są źródłem lepszej wartości dla pacjentów przez zwiększenie wydajności i zmniejszenie kosztów. Jednak po zastosowaniu 13-elementowej metody pomiaru do siedmiu centrów onkologicznych w Europie badacze odkryli, że brakuje jasnej, spójnej strategii opracowywania i wdrażania zintegrowanych oddziałów opieki.

„Odkryliśmy, że istnieje szeroki zakres etapów rozwoju oddziałów, różniących się zależnie od ścieżek nowotworu - skomentowała dr Anke Wind z wydziału badań psychosocjologicznych i epidemiologii w Holenderskim Instytucie Onkologicznym. - Niestety okazało się, że ośrodki nie są bardzo zaawansowane pod względem dojrzałości oddziałów zintegrowanych” - dodała badaczka.

Badanie objęte jest międzynarodowym projektem porównawczym znanym pod nazwą BENCH-CAN. Nowe narzędzie porównywania obejmuje 51 wskaźników jakościowych i 193 wskaźniki ilościowe pozyskane z istniejącej literatury i opinii ekspertów. Następnie zgromadzono dane za rok 2012 z siedmiu pilotażowych centrów onkologicznych, z których wszystkie należą do Organizacji Europejskich Instytutów Onkologicznych (OECI). Analiza skupiła się głównie na nowotworach piersi w celu zapewnienia odpowiedniej ilości danych do porównania w każdym centrum. W ramach przeprowadzanych badań każde z centrum przeszło indywidualną wizytację w celu zapewnienia weryfikacji i odpowiedniego zrozumienia danych w kontekście.

Badacze podsumowali projekt, zalecając centrom onkologicznym rozważenie strategicznych zmian organizacyjnych, które mogłyby zapewnić odpowiedni nabór personelu w celu umożliwienia pomiaru i ulepszania zintegrowanych oddziałów w ramach leczenia raka.

„Zaleca się bardziej systematyczne wdrażanie cech zintegrowanych oddziałów przy implementacji opieki zdrowotnej opierającej się na wartościach w onkologii” - dodała dr Wind. Badacze przeprowadzą kolejny projekt w zakresie osiągania jak najlepszych wyników leczenia onkologicznego w leczeniu raka przez porównywanie, tak zwany projekt ABC-Benchmarking. Celem projektu będzie potwierdzenie zasadności nowej metody i opracowanie formatu porównywania w celu połączenia danych na temat rezultatów z elementami pomiaru.

„Badania te są ważnym krokiem w kierunku zapewniania spójniejszej opieki zgodnej z wytycznymi w trakcie leczenia i po zakończeniu terapii onkologicznej” - skomentowała lek. med. Kathryn Ruddy, MPH, dyrektor wydziału pacjentów po leczeniu onkologicznym na oddziale onkologicznym w placówce Mayo Clinic Cancer Center i członkini panelu pacjentów po leczeniu onkologicznym organizacji NCCN Clinical Practice Guidelines in Oncology (NCCN Guidelines®).

Z całym badaniem można zapoznać się na stronie JNCCN.org. Bezpłatny dostęp do artykułu „Benchmarking Cancer Centers: From Care Pathways to Integrated Practice Units" możliwy jest do 10 listopada 2018 r. Dodatkowe informacje na temat Holenderskiego Instytutu Onkologicznego można znaleźć na stronach nki.nlavl.nl.

O JNCCN - Journal of the National Comprehensive Cancer Network

Ponad 25 000 onkologów i innych specjalistów w leczeniu nowotworów w Stanach Zjednoczonych czyta czasopismo „JNCCN- Journal of the National Comprehensive Cancer Network". Recenzowane, indeksowane medyczne czasopismo naukowe jest źródłem najnowszych informacji na temat najlepszych praktyk klinicznych, badań nad opieką zdrowotną i medycyny translacyjnej. Czasopismo JNCCN publikuje aktualizacje wytycznych NCCN Clinical Practice Guidelines in Oncology (NCCN Guidelines®), recenzuje artykuły na temat rekomendacji wytycznych, badania nad opieką zdrowotną oraz raporty przypadków podkreślające analitykę opieki nad pacjentami. Czasopismo JNCCN publikowane jest przez Harborside Press. Strona internetowa: JNCCN.org. Profil JNCCN w serwisie Twitter: @JNCCN.

O National Comprehensive Cancer Network

Organizacja National Comprehensive Cancer Network® (NCCN®) to stowarzyszenie non-profit zrzeszające 27 wiodących centrów nowotworowych pracujących nad opieką nad pacjentami, badaniami i edukacją. Organizacja skupia się na podnoszeniu jakości, skuteczności i wydajności opieki nad pacjentami w celu poprawy poziomu ich życia. Jako wyznacznik wysokiej jakości w opiece onkologicznej organizacja NCCN promuje wagę ciągłego podnoszenia jakości i uznaje wagę tworzenia wyznaczników praktyki klinicznej odpowiedniej dla pacjentów, lekarzy i innych decydentów w systemie opieki zdrowotnej.

Strona dla lekarzy: NCCN.org. Strona dla pacjentów i opiekunów: NCCN.org/patients. Strona dla mediów: NCCN.org/news. Profil NCCN w serwisie Twitter: @NCCNnews i Facebook @National.Comprehensive.Cancer.Network.

Przedstawiciele organizacji NCCN Global obecni będą w Monachium w Niemczech w dniach 18 do 23 października 2018 r. w trakcie konferencji ESMO 2018 Congress. Na stronie NCCN.org/global można dowiedzieć się więcej na temat działań NCCN w Europie.

Źródło: National Comprehensive Cancer Network

KONTAKT:

Rachel Darwin

tel. 267-622-6624

e-mail: darwin@nccn.org

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/441768/NCCN_Logo.jpg

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 17.09.2018, 17:05
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii