Newsletter

EmpowerPL 100 – program mentoringowy na 100-lecie niepodległości

09.11.2018, 12:38aktualizacja: 09.11.2018, 12:38

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

EmpowerPL 100 - logo
EmpowerPL 100 - logo
Łączenie Polaków mieszkających w różnych częściach Europy, reprezentujących różne pokolenia, którzy chcą wspólnie działać na rzecz przyszłości kraju – to główna idea programu mentoringowego, który ma uczcić 100-lecie niepodległości Polski.

Od 24 listopada młodzi Polacy, którzy studiują na najlepszych uczelniach w Polsce i w całej Europie, będą mogli zgłaszać swoje aplikacje do udziału w programie. 100 najlepszych kandydatów trafi pod skrzydła mentorów, do których należą liderzy instytucji publicznych oraz prezesi czołowych firm. „Do grona mentorów zgodzili się dołączyć m.in. Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, Krzysztof Szczerski, szef Kancelarii Prezydenta RP oraz Piotr Naimski, pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej” – wylicza Franciszek Hutten-Czapski, Senior Partner i dyrektor zarządzający Boston Consulting Group, która kieruje programem EmpowerPL.

Prezesi, którzy zdecydowali się dołączyć do programu, wywodzą się ze świata finansów, energetyki, technologii, medycyny, mediów, private equity, a nawet data science i zaawansowanej analityki danych. Program jest odpowiedzią na potrzeby młodych Polaków, którzy studiują za granicą – 80 proc. tych, którzy uczestniczą w konferencjach współorganizowanych przez BCG, jest zainteresowanych powrotem i pracą w kraju.

Program mentoringowy EmpowerPL zostanie ogłoszony w Londynie 24 listopada, podczas uroczystego przyjęcia, w którym będą uczestniczyć mentorzy oraz ok. 300 Polaków studiujących na takich uniwersytetach jak Oxford, Cambridge, Imperial College London czy francuskie Grandes Ecoles. W wydarzeniu udział wezmą również polscy licealiści, nagrodzeni za wyniki w nauce, osiągnięcia pozanaukowe i działalność społeczną. To spotkanie ludzi z różnych pokoleń jest największą wartością EmpowerPL. Studenci czerpią z doświadczeń swoich mentorów, których mogą zapytać o radę w sprawie własnej ścieżki zawodowej czy edukacji. Licealiści dowiadują się od studentów, jak dostać się na studia za granicą i jak poradzić sobie z takim przedsięwzięciem od strony organizacyjnej i finansowej. Z kontaktu ze studentami korzystają również sami mentorzy, ponieważ – jak ujęła to jedna z mentorek – ich podopieczni są młodymi ludźmi, którzy w pewnych dziedzinach wyprzedzają swoją epokę. Rzeczywiście studenci uczestniczący w programie koncentrują się na wielu niezwykle przyszłościowych dziedzinach: programowaniu, technologii, kierunkach inżynierskich, machine learning, zaawansowanej analityce danych czy medycynie.

Podczas balu inauguracyjnego zorganizowana zostanie symboliczna kapsuła czasu. „Chcemy, żeby znalazły się w niej przedmioty, które warto, aby towarzyszyły nam przez następne 100 lat. Świętując 100-lecie niepodległości Polski chcemy patrzeć w przyszłość i myśleć o wyzwaniach, a przede wszystkim o rozwiązaniach, które powinniśmy stworzyć” – mówi Krzysztof Stefanowicz, prezes Federacji Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii, która jest współorganizatorem programu.

Program mentoringowy EmpowerPL jest prowadzony przez Boston Consulting Group, międzynarodową firmę doradztwa strategicznego, we współpracy z Federacją Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii, francuską organizacją Association des Polonais des Grandes Ecles Francaises oraz organizatorami konferencji Poland 2.0 Summit.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 09.11.2018, 12:38
Źródło informacji The Boston Consulting Group
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ