Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Od 24 listopada młodzi Polacy, którzy studiują na najlepszych uczelniach w Polsce i w całej Europie, będą mogli zgłaszać swoje aplikacje do udziału w programie. 100 najlepszych kandydatów trafi pod skrzydła mentorów, do których należą liderzy instytucji publicznych oraz prezesi czołowych firm. „Do grona mentorów zgodzili się dołączyć m.in. Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, Krzysztof Szczerski, szef Kancelarii Prezydenta RP oraz Piotr Naimski, pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej” – wylicza Franciszek Hutten-Czapski, Senior Partner i dyrektor zarządzający Boston Consulting Group, która kieruje programem EmpowerPL.
Prezesi, którzy zdecydowali się dołączyć do programu, wywodzą się ze świata finansów, energetyki, technologii, medycyny, mediów, private equity, a nawet data science i zaawansowanej analityki danych. Program jest odpowiedzią na potrzeby młodych Polaków, którzy studiują za granicą – 80 proc. tych, którzy uczestniczą w konferencjach współorganizowanych przez BCG, jest zainteresowanych powrotem i pracą w kraju.
Program mentoringowy EmpowerPL zostanie ogłoszony w Londynie 24 listopada, podczas uroczystego przyjęcia, w którym będą uczestniczyć mentorzy oraz ok. 300 Polaków studiujących na takich uniwersytetach jak Oxford, Cambridge, Imperial College London czy francuskie Grandes Ecoles. W wydarzeniu udział wezmą również polscy licealiści, nagrodzeni za wyniki w nauce, osiągnięcia pozanaukowe i działalność społeczną. To spotkanie ludzi z różnych pokoleń jest największą wartością EmpowerPL. Studenci czerpią z doświadczeń swoich mentorów, których mogą zapytać o radę w sprawie własnej ścieżki zawodowej czy edukacji. Licealiści dowiadują się od studentów, jak dostać się na studia za granicą i jak poradzić sobie z takim przedsięwzięciem od strony organizacyjnej i finansowej. Z kontaktu ze studentami korzystają również sami mentorzy, ponieważ – jak ujęła to jedna z mentorek – ich podopieczni są młodymi ludźmi, którzy w pewnych dziedzinach wyprzedzają swoją epokę. Rzeczywiście studenci uczestniczący w programie koncentrują się na wielu niezwykle przyszłościowych dziedzinach: programowaniu, technologii, kierunkach inżynierskich, machine learning, zaawansowanej analityce danych czy medycynie.
Podczas balu inauguracyjnego zorganizowana zostanie symboliczna kapsuła czasu. „Chcemy, żeby znalazły się w niej przedmioty, które warto, aby towarzyszyły nam przez następne 100 lat. Świętując 100-lecie niepodległości Polski chcemy patrzeć w przyszłość i myśleć o wyzwaniach, a przede wszystkim o rozwiązaniach, które powinniśmy stworzyć” – mówi Krzysztof Stefanowicz, prezes Federacji Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii, która jest współorganizatorem programu.
Program mentoringowy EmpowerPL jest prowadzony przez Boston Consulting Group, międzynarodową firmę doradztwa strategicznego, we współpracy z Federacją Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii, francuską organizacją Association des Polonais des Grandes Ecles Francaises oraz organizatorami konferencji Poland 2.0 Summit.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 09.11.2018, 12:38 |
Źródło informacji | The Boston Consulting Group |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Port Gdańsk na EKG 2025: porty morskie to miejsca kreacji pieniądza z podatków i miejsc pracy PAP
Polskie porty - jakie są, czy dotarły już do szczytu swoich możliwości przeładunkowych, a może Polsce potrzebny jest jeszcze jeden duży port morski? Na te i inne kluczowe pytania odpowiadali eksperci z branży morskiej i infrastrukturalnej podczas emocjonującego panelu dyskusyjnego na 17. Europejskim Kongresie Gospodarczym, który rzucił nowe światło na przyszłość polskiej logistyki i transportu morskiego.- 25.04.2025, 16:36
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
PZU: to był wyjątkowy kwartał
Komentarz Macieja Galińskiego, zarządzającego funduszem DFE PZU, dyrektora Biura Inwestycyjnego PTE PZU.- 25.04.2025, 16:25
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PZU
-
Image
Prezes Grupy PTWP: to była rekordowa edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach PAP
1200 wyjątkowych prelegentów, 180 inspirujących sesji tematycznych i rekordowa frekwencja (niemal 18 tys. zarejestrowanych uczestników) - 17. Europejski Kongres Gospodarczy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach przez ostatnie trzy dni stanowił centrum debaty o kwestiach kluczowych dla przyszłości Polski, UE i całego świata.- 25.04.2025, 16:08
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ