Pobierz materiał i Publikuj za darmo
To dane na koniec roku 2018, podczas gdy na koniec trzeciego kwartału ub. roku wynik ten wynosił 180 tys. 111 - wynika z komunikatu URE.
URE zaznaczył, że zmiany sprzedawcy nie obejmują uruchomionej na rzecz odbiorców w trzecim kwartale 2018 roku sprzedaży awaryjnej.
Według URE istotnym czynnikiem wspierającym decyzje konsumentów o zmianie sprzedawcy gazu jest posiadanie przez Operatora Systemu Dystrybucji możliwie największej ilości podpisanych umów o świadczenie usług dystrybucji paliwa gazowego (Umów Ramowych).
"Umowy Ramowe, zawierane pomiędzy operatorem a sprzedawcą, warunkują prowadzenie przez sprzedawcę paliwa gazowego działalności na terenie danego OSD. Umowa ta określa warunki funkcjonowania sprzedawcy na terenie operatora oraz jego współpracy z tym operatorem. Z końcem czwartego kwartału 2018 r. 145 sprzedawców miało zawarte ważne umowy z OSP, w tym 82 sprzedawców posiadało również umowy z OSD Polską Spółką Gazownictwa" - napisano w komunikacie URE.(PAP)
autor: Łukasz Pawłowski
pif/ pś/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 12.02.2019, 19:23 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |