Pobierz materiał i Publikuj za darmo
BETHESDA, Maryland, 6 marca 2019 r. /PRNewswire/ -- Firma Precision for Medicine należąca do Precision Medicine Group ogłosiła dziś dokonanie nabycia SimplicityBio, tym samym dodając funkcje sztucznej inteligencji do platformy integracji danych multiomicznych i informatyki QuartzBio™. Włączenie silnika sztucznej inteligencji do systemu QuartzBio da klientom firmy Precision dostęp do bardziej kompleksowego, złożonego rozwiązania typu end-to-end w odpowiedzi na problemy z analizą tzw. „dużych danych" w opracowywaniu leków na bazie biomarkerów. Tym samym firma realizuje misję maksymalizacji wartości i przydatności danych biomarkerów generowanych w trakcie badań klinicznych.
Biomarkery zajmują coraz ważniejszą pozycję w rozwoju medycyny precyzyjnej i są kluczowe w przewidywaniu i interpretacji wyników klinicznych w szeregu terapii i grup demograficznych. Jednak rosnąca objętość danych biomarkerów stanowi ogromne wyzwanie dla zespołów zajmujących się ich kompilacją i integracją zestawów danych, które często obejmują dziesiątki milionów obserwacji z wielu laboratoriów i różnych typów testów. Platforma QuartzBio znacząco przyspiesza harmonizację i organizację złożonych źródeł danych, które dzięki temu stają się zintegrowanymi zestawami danych multiomicznych i informacji klinicznych pozwalającymi na podejmowanie działań.
Opracowane pierwotnie na szwajcarskim uniwersytecie HEIG-VD rozwiązanie sztucznej inteligencji firmy SimplicityBio zostało szybko przyjęte w branży. Rozwiązanie to bazuje na wyjątkowym podejściu niezależnym od multiomiki w celu umożliwienia odkrywania nowych połączeń biomarkerów z wykorzystaniem różnorodnych źródeł danych. Ponieważ technologia należy do SimplicityBio, algorytmy na bazie sztucznej inteligencji były wykorzystywane na dużą skalę w opracowywaniu złożonych multiomicznych znaków rozpoznawczych i posłużyły do publikacji artykułów naukowych na temat wykrozystania sztucznej inteligencji w ocenie biomarkerów, tym samym umacniając pozycję firmy SimplicityBio jako lidera w wyłaniającej się branży sztucznej inteligencji w medycynie. Firma SimplicityBio jest także członkiem-założycielem i członkiem rady nadzorczej organizacji Artificial Intelligence in Healthcare (AAIH). Organizacja AAIH to międzynarodowy organ działający na rzecz umożliwienia postępów i wykorzystania sztucznej inteligencji w opiece zdrowotnej.
Połączenie QuartzBio z SimplicityBio oznacza, że po raz pierwszy w historii możliwy będzie dostęp do wszystkich danych multiomicznych (np. genomicznych, transkryptomicznych, proteomicznych, cytometrii przepływowej) w czasie rzeczywistym z wnioskami do wykorzystania w decyzjach w trakcie badań klinicznych. Dodanie platformy analityki sztucznej inteligencji SimplicityBio pozwala klientom na płynne przeglądanie znaków szczególnych pozyskanych przez sztuczną inteligencję ze zintegrowanych danych multiomicznych i zestawów danych klinicznych oraz na analizowanie wyników w intuicyjny, interaktywny i bezpieczny sposób. Dane, na podstawie których można podejmować działania prowadzą do obszerniejszego zrozumienia mechanizmu choroby, odkrywania celów leków, zaawansowanej identyfikacji biomarkerów, stratyfikacji pacjentów i repozycjonowania leków, co w konsekwencji skutkuje skuteczniejszym leczeniem i lepszymi wynikami dla pacjentów.
„Z przyjemnością dodajemy element sztucznej inteligencji SimplicityBio do naszej platformy informatyki translacyjnej QuartzBio. Integracja naszej wiodącej w branży platformy przetwarzania danych multiomicznych i możliwości harmonizacji ze sprawdzonymi narzędziami analityki sztucznej inteligencji to prawdziwie nowatorskie rozwiązanie w branży, które pozwala nam na zaproponowanie klientom biofarmaceutycznym bezkonkurencyjnego systemu” – wyjaśnił prezes Precision for Medicine Chad Clark, komentując wagę stosowania sztucznej inteligencji w zaawansowanej informatyce biomarkerów.
„Podejścia obejmujące sztuczną inteligencję są tak dobre, jak dane, które do nich trafiają. Dołączenie do Precision for Medicine i zintegrowanie algorytmów sztucznej inteligencji z QuartzBio jest istotnym krokiem do przodu dla naszych klientów i całej branży wraz ze wzrostem ilości i złożoności danych multiomicznych” – dodał Matthew Hall, główny dyrektor wykonawczy i współzałożyciel SimplicityBio.
Precision for Medicine
Precision for Medicine to pierwsze przedsiębiorstwo zajmujące się opracowywaniem klinicznym na bazie biomarkerów wspierające przedsiębiorstwa działające w branży nauk przyrodniczych w wykorzystaniu biomarkerów koniecznych w dokładniejszym i skuteczniejszym docieraniu do odpowiednich pacjentów. Firma Precision stosuje nowoczesne podejścia do biomarkerów w badaniach klinicznych, które wykorzystują postępy w nauce i technologii. Platforma integracji danych multiomicznych i informatyki QuartzBio firmy Precision for Medicine umożliwia klientom w branży nauk przyrodniczych na odkrywanie ukrytych podgrup pacjentów, którzy mogą najwięcej zyskać z konkretnej formy leczenia, tym samym pozwalając na prawdziwą personalizację medycyny. Firma Precision for Medicine należy do Precision Medicine Group i zatrudnia 1800 pracowników w 30 lokalizacjach w USA, Kanadzie i Europie. Dodatkowe informacje na temat QuartzBio można znaleźć na stronie quartz.bio.
SimplicityBio
Platforma firmy SimplicityBio wykorzystuje własną technologię na bazie uczenia maszynowego do analizy biologicznych, klinicznych i cyfrowych źródeł danych w celu pozyskiwania wiedzy i analiz, które mogą prowadzić do lepszego zrozumienia mechanizmu choroby, odkrywania celów leków, zaawansowanej identyfikacji biomarkerów, stratyfikacji pacjentów i repozycjonowania leków. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie simplicitybio.com.
Logo - https://mma.prnewswire.com/media/348789/precisioneffect_Logo.jpg
Źródło: Precision for Medicine
KONTAKT:
Louis Landon, Precision Medicine Group
tel. 310-984-7707
e-mail: louis.landon@precisionformedicine.com
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 06.03.2019, 10:14 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |