Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Wzrost zysku netto Pekao Leasing w 2018 r. względem roku poprzedniego wyniósł 36.7 proc. Spółka osiągnęła rekordowy zysk netto w wysokości 47,6 mln zł. W tym samym okresie jej aktywa wzrosły o 25 proc. do 5.9 mld zł. Spółka przechodzi od zeszłego roku proces zmian. 16 czerwca 2018 r., na członka zarządu odpowiedzialnego w spółce m.in. za obszar finansów, operacji i ubezpieczeń została powołana Marta Wolańska, wcześniej związana m.in. z PZU.
„W ostatnim czasie skupiliśmy się na zmianie procesów i procedur oraz na wprowadzaniu uproszczeń. Jest to nasz priorytet również na kolejne miesiące. Chcemy nadal się rozwijać i odpowiadać na potrzeby klientów i rynku” – mówi Marta Wolańska, której rada nadzorcza Pekao Leasing powierzyła 5 marca kierowanie spółką.
Zdaniem Marty Wolańskiej branża leasingowa potrzebuje zmian prawnych, które ułatwią i uproszczą jej funkcjonowanie. Obecnie kodeks cywilny stanowi, że umowa leasingu musi być zawarta w formie pisemnej pod rygorem nieważności. „Chcąc nadążyć za zmieniającymi się realiami i oczekiwaniami klientów, musimy otworzyć możliwość elektronicznego podpisu” - dodaje prezes. Jej zdaniem cała branża leasingowa musi postawić na cyfryzację, mobilne kanały dystrybucji i zacząć myśleć nie o leasingu, ale o e-leasingu.
W Pekao Leasing obecnie trwa proces digitalizacji, dzięki któremu możliwe są zarówno oszczędności jak również wzrost przychodów. Jednym z przykładów jest usprawnienie sprzedaży samochodów poleasingowych. Obecnie większość można kupić poprzez portal https://pekaoleasing.poleasingowe.pl/pl. Zapewniona jest transparentność procesu, firma zaczęła na tej działalności zarabiać. Pekao Leasing ma też plany współpracy ze spółkami głównego właściciela. Planowane jest również uruchomienie usług dla kilkunastu tysięcy pracowników Pekao i PZU.
„Potencjał mamy duży, branża dynamicznie się rozwija, a leasing jest trendem samym w sobie. Klienci odchodzą od posiadania, na rzecz używania i my wpisujemy się w ten trend. Jako spółka mamy doświadczenie w finansowaniu klientów z różnych segmentów – mikro, MŚP i korporacyjnego. Naszą przewagą jest elastyczność i indywidualne podejście do potrzeb klientów. Jesteśmy liderem w finansowaniu pojazdów luksusowych, taboru autobusowego oraz nieruchomości. Wyspecjalizowaliśmy się w trudnych i dużych transakcjach, teraz chcemy nasze doświadczenie wykorzystać w innych obszarach oraz rozwijać ofertę tzw. small ticket” – mówi Marta Wolańska. W br. wprowadzona została pożyczka leasingowa, w kolejnych miesiącach będą dodawane kolejne produkty.
Motorem rozwoju Pekao Leasing pozostanie leasing pojazdów - zarówno lekkich, jak i transportu ciężkiego. „W ubiegłym roku zdominowały one strukturę przedmiotową sprzedaży w branży i podobny scenariusz przewidujemy na rok bieżący. Branża ma bardzo dobre perspektywy. Przede wszystkim ze względu na dobrą sytuację polskich przedsiębiorstw, które mają optymistyczne wyniki finansowe i płynność oraz łatwy dostęp do taniego kapitału. Poprawia się jednocześnie wskaźnik nowych inwestycji, czyli udział firm, które chcą inwestować w kolejnych kwartałach. Mocny popyt krajowy, który wynika z wydatków konsumpcyjnych, napędza obroty w handlu. Przyspiesza eksport i rosną przewozy w transporcie drogowym” – dodaje Marta Wolańska.
Według danych Związku Polskiego Leasingu za 2018 r., spółka Pekao Leasing awansowała z 9 na 8 miejsce w ogólnopolskim rankingu.
Więcej o zmianach w firmie: https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=5eVQE9uz9mM
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 29.04.2019, 11:44 |
Źródło informacji | Grupa Pekao S.A. |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |