Newsletter

Wrocław: sąd zatwierdził zawarcie układu spółki GetBack z wierzycielami

06.06.2019, 18:19aktualizacja: 06.06.2019, 18:19

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Wrocławski sąd zatwierdził w czwartek zawarcie układu spółki GetBack z wierzycielami. Według układu niezabezpieczeni wierzyciele spółki zostaną spłaceni na poziomie 25 proc. w ciągu 8 lat.

Za zatwierdzeniem układu opowiadali się nadzorca sądowy, rada wierzycieli, kurator obligatariuszy i zarząd GetBacku.

Przeciwko zatwierdzeniu układu było kilku przedstawicieli wierzycieli niezabezpieczonych. Postulowali oni przyjęcie układu na innych zasadach.

Przewodniczący składu sędziowskiego, sędzia Tomasz Poprawa, podkreślił, że "nie ma podstawa do uznania za oczywiste, że układ nie zostanie wykonany". "W chwili obecnej spółka posiada nadwyżki, by spłacić nawet to zadłużenie, które określa się jako sporne. Wykonano transakcje ze spółką Hoist, która była niezbędna, do tego by uznać, że układ będzie wykonany" - mówił.

Zawarcie układu zostało przegłosowane przez wierzycieli spółki GetBack 22 stycznia. Głosowane wówczas były jedynie propozycje zarządu spółki GetBack. Za przyjęciem układu głosowało ponad 3,3 tys. wierzycieli, czyli 86 proc. wszystkich.

Układ zawarty z wierzycielami zakłada działalność operacyjną GetBacku z równoczesnym stopniowym upłynnianiem aktywów spółki tak, by przyśpieszyć spłatę zobowiązań i zneutralizować ryzyko działalności operacyjnej.

Według układu niezabezpieczeni wierzyciele spółki zostaną spłaceni na poziomie 25 proc. w ciągu 8 lat. Pierwsza rata dla wierzycieli niezabezpieczonych ma zostać wypłacona według głosowanego układu w 2020 r. W pierwszym kroku spółka spłaci wierzycieli zabezpieczonych. Układ nie przewiduje konwersji obligacji na akcje spółki.(PAP)

pdo/ mark/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 06.06.2019, 18:19
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ