Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„Tradycyjnie na świecie reprezentują Polskę Fryderyk Chopin i Maria Skłodowska-Curie. Chcemy zaktualizować ten wizerunek. Stąd idea plebiscytu na współczesnych profesjonalistów. Każdy może zgłosić czyjąś kandydaturę” –powiedział Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź, ogłaszając otwarcie plebiscytu.
„Tłumaczymy Polskę ludziom w Chinach, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Południowej i Północnej i w Europie. Na całym świecie promujemy: jej sukcesy, historię i tożsamość” – mówił prezes KGHM. - Pomyśleliśmy, że warto docenić tych, którzy w innych niż my kategoriach robią to samo”.
Jak podkreślił inicjator plebiscytu i prezes miedziowego giganta „działając globalnie, w KGHM Polska Miedź w sposób naturalny pełnimy funkcję ambasadora polskiej gospodarki”. Jego zdaniem promocja kraju poprzez osobistą historię i osobiste doświadczenie bardzo dobrze działa.
Kandydatów można zgłaszać w 5 kategoriach: Ambasadorach nauki polskiej, Ambasador polskiego sportu, Ambasador kultury polskiej. Specjalną nagrodę Ambasadora biznesu wręczy osobiście prezes KGHM, a głosy internautów zadecydują, kto otrzyma nagrodę w kategorii „Ambasador Polski 2019 – Nagroda Publiczności”.
W skład Kapituły konkursu do tej pory weszli m.in. Paweł Lewandowski - wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Grażyna Ciurzyńska - prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Piotr Dardziński - prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz, a także Tomasz Majewski - wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz komentator sportowy Przemysław Babiarz.
Jak podkreśliła Grażyna Ciurzyńska: „Ambasadorem może być każdy, kto promuje i buduje wizerunek Polski za granicą. Razem budujemy silną markę polskiej gospodarki”. Ciurzyńska dodała także, że Polska jest jednym z czterech najbardziej dynamicznie rosnących krajów na świecie i liderem w Europie.
„Kapitał ma narodowość - powiedział Paweł Lewandowski. - Cieszę się, że KGHM ma narodowość polską, i że sam w sobie jest ambasadorem Polskiej kultury, nauki i biznesu”. Wiceminister dodał, że „dzięki inicjatywie prezesa Chludzińskiego, Polska ma szanse być znana z kolejnych wielkich ambasadorów”.
Tomasz Majewski, dwukrotny zwycięzca olimpijski dodał, że „sportowcy są naturalnymi ambasadorami”.
„Walczymy pod flagą narodową i ten triumf, który sportowcom się zdarza jest także triumfem ich krajów” – powiedział Majewski. Sportowiec podkreślił, że wyróżnienie za wkład w promowanie Polski większy niż tylko kunszt sportowy to dla sportowców „frajda, bo każda rywalizacja ich bawi”.
Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są od 6 sierpnia do 3 września br., na dedykowanej wydarzeniu stronie http://ambasadorpolski.wp.pl/. W każdej z kategorii wybranych zostanie dziesięciu kandydatów, spośród których Kapituła Konkursu wyłoni zwycięzców. Zwycięzców poznamy podczas Uroczystej Gali „Ambasador Polski 2019”, która planowana jest na początek października.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 16.08.2019, 17:22 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Security Operations Center, czyli jak zadbać o ochronę firmy przed cyberzagrożeniami
Aż 83 proc. przedsiębiorstw odnotowało minimum jeden incydent związany z zagrożeniem bezpieczeństwa danych w sieci w 2024 roku - podaje VIII edycja badania „Barometr Cyberbezpieczeństwa” KPMG. Respondenci mieli do czynienia najczęściej z wyciekiem danych wskutek złośliwego oprogramowania. Niestety, firmom trudno zrekrutować i utrzymać wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Rozwiązaniem mogą być subskrypcyjne usługi bezpieczeństwa, np. SOC (Security Operations Center). Dlaczego warto w nie zainwestować?- 22.04.2025, 09:12
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Orange
-
Image
VELUX na szczycie TOGETAIR: aż 70 proc. budynków w Polsce wciąż jest nieefektywna energetycznie PAP
Aleksandra Stępniak, public affairs manager w VELUX Polska, podzieliła się z gośćmi 6. edycji szczytu klimatycznego TOGETAIR w Warszawie niepokojącymi danymi: tak zwany „syndrom chorych budynków” dotyka co czwartego Polaka, a 70 proc. naszych budynków wciąż jest nieefektywna energetycznie. Oznacza to, że pracujący bądź mieszkający w nich ludzie są narażeni na nadmierny hałas, brak światła lub inne czynniki, istotnie wpływające na ich zdrowie oraz jakość życia.- 22.04.2025, 09:02
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MeediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ