Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„Parada jest ewenementem na skalę światową. Już szósty raz przejdziemy przez centrum Warszawy, by zamanifestować jak wielką i różnorodną społeczność stanowimy. Poprzez Paradę przeciwdziałamy szkodliwym stereotypom dotykającym osoby starsze i nawołujemy do solidarności międzypokoleniowej” – mówi Przemysław Wiśniewski z Fundacji Zaczyn (www.zaczyn.org).
Tegoroczna Parada rozpocznie się na Rondzie de Gaulle’a o godzinie 12.00. Muzyczną mobilną scenę poprowadzi tradycyjnie słynna DJ Wika. Uczestnicy przejdą w radosnym pochodzie na Kampus Główny UW. Od godziny 13.00 trwać będzie tam Piknik Pokoleń, na którym wystąpi m. in. Krzysztof Krawczyk. Odbędzie się również największy w Polsce dancing międzypokoleniowy, kilkadziesiąt warsztatów oraz panele dyskusyjne z udziałem m. in. Heleny Norowicz, Beaty Tadli, Marioli Bojarskiej-Ferenc, Tomasza Jacykowa czy Roberta Janowskiego.
Grupa Adamed zaprosi do Strefy Zdrowia, w której kilkunastu specjalistów będzie wykonywało bezpłatne badania specjalistyczne. MultiSport Senior zorganizuje strefę, w której fizjoterapeuci oraz trenerzy personalni opowiedzą o tym, jak ćwiczyć po 60. roku życia, by utrzymać zdrowie i dobrą kondycję na lata. Sephora przygotuje Strefę Piękna, gdzie będzie można uczestniczyć w warsztatach makijażowych.
„W tym roku będzie jeszcze głośniej, jeszcze bardziej kolorowo, jeszcze bardziej atrakcyjnie. Zależy nam na dobrej zabawie i na tym by utrwalać pozytywny wizerunek osób starszych, ale chcemy też zabiegać o zmianę polityk publicznych, tak by polskim seniorom żyło się lepiej” – dodaje Przemysław Wiśniewski.
Program wydarzenia oraz informacje logistyczne dostępne są na stronie www.parada.zaczyn.org oraz na facebook.com/DojrzaliWspaniali.
Tegoroczne wydarzenie jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Patronem Strefy Debat są magazyny „Życie na Gorąco” i „Chwila dla Ciebie”.
Więcej informacji o organizatorze i wydarzeniu: www.zaczyn.org i pod numerem telefonu 534-701-114.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 20.08.2019, 13:04 |
Źródło informacji | Fundacja Zaczyn |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Nowa terapia daje nadzieję chorym na tętnicze nadciśnienie płucne PAP
Tętnicze nadciśnienie płucne (TNP) to rzadka choroba kardiologiczna. Nieleczona może prowadzić do śmierci. Badania kliniczne nad nowym lekiem, prowadzone przez prof. Grzegorza Kopcia z Ośrodka Chorób Krążenia Płucnego UJ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Jana Pawła II, dały bardzo dobre rezultaty i napawają chorych optymizmem.
- 07.01.2025, 08:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Technologia w służbie zdrowia: dlaczego dane ze smartwatchy warto pokazać lekarzowi?
Z urządzeń ubieralnych, czyli inteligentnych zegarków i opasek, korzysta ponad 1/3 Polaków - wynika z badania Huawei CBG Polska [1]. Sprzęty te pozwalają na monitorowanie aktywności fizycznej, a także kluczowych parametrów zdrowotnych, takich jak tętno i saturacja krwi, a nawet EKG czy ciśnienie tętnicze. Dane te mogą dostarczać cennych informacji zarówno posiadaczowi zegarka, jak i lekarzowi, wspierając diagnostykę. W praktyce zaledwie 25% użytkowników pokazała doktorowi zebrane w ten sposób wyniki. Dlaczego tak się dzieje? I czy warto promować wykorzystywanie danych odpacjenckich w polskiej służbie zdrowia?- 30.12.2024, 13:13
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Huawei