Newsletter

Nawet prawnicy, lekarze i psychologowie szkolą się na programistów

12.11.2019, 17:19aktualizacja: 12.11.2019, 17:19

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

„Z roku na rok coraz więcej osób zgłasza się na kursy programowania, aby zmienić zawód i rozpocząć karierę w branży IT” - mówi Piotr Mazur, wiceprezes Software Development Academy (SDA), największej akademii programowania w Europie Środkowo-Wschodniej.

Według Piotra Mazura na szkolenia do Akademii zgłaszają się osoby o bardzo różnych profesjach. Wśród nich są m.in. prawnicy, psychologowie, lekarze oraz mali i średni przedsiębiorcy.

„Wszyscy oni deklarują, że branża IT to jest dziedzina, w której od zawsze chcieli się odnaleźć. Wiele z tych osób podkreśla ponadto, że jest to obszar, w którym w przyszłości będzie można sobie świetnie radzić finansowo” - mówił wiceszef SDA.

Według niego obecnie na polskim rynku faktycznie lokuje się coraz więcej inwestorów zagranicznych, którzy oferują coraz to lepsze wynagrodzenia. Zdaniem Piotra Mazura programiści, testerzy oprogramowania i analitycy Big Data doskonale prosperują na rynku pracy.

„W ośmiu krajach, w których działa Software Development Academy, rośnie liczba osób, które zgłaszają się do nas, ponieważ to, co dzisiaj robią, nie jest do końca tym, co chcieliby robić przez resztę życia” - stwierdził wiceprezes SDA.

Przyznaje on, że przekwalifikowanie zawodowe wymaga bardzo dużej determinacji, a sama branża IT jest „bardzo wymagającym obszarem”, ale przy odpowiednio dużej dawce zaangażowania zmiana zawodu na programistę, testera, czy analityka danych jest jak najbardziej możliwa. „My pomagamy ludziom nauczyć się od podstaw tych kompetencji, które są cenione na rynku” - powiedział Piotr Mazur.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 12.11.2019, 17:19
Źródło informacji Centrum Prasowe PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ