Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W tym roku ponad 400 pracowników Grupy Orlen zaangażowało się w realizację ponad 20 inicjatyw prospołecznych, ekologicznych i edukacyjnych. W konkursie na Wolontariat Roku nominacje uzyskało 13 inicjatyw zrealizowanych w tym roku przez pracowników Grupy Orlen. Spośród nich w głosowaniu wybrano trzy najciekawsze.
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek podkreślił, że zarządzana przez niego spółka chce pokazać, że bardzo ceni akcje pomocy potrzebującym, organizowane przez wolontariuszy zatrudnionych w Grupie Orlen.
„Doceniamy bezinteresowne zaangażowanie naszych wolontariuszy, którzy poświęcają swój czas, by pomagać innym. Realizowany przez nas program wolontariatu nie tylko wpisuje się w trendy wyznaczane przez rynek pracy. To przede wszystkim odpowiedź na oczekiwania naszych pracowników, którzy dostrzegają w wolontariacie wiele korzyści - możliwość samorealizacji i rozwijania nowych umiejętności” - powiedział prezes PKN Orlen. „Działania wolontariatu integrują pracowników również ze społecznościami, na rzecz których działają, wzmacniają poczucie społecznej odpowiedzialności i dają motywację do realizacji wspólnych celów” - uzupełnił.
Najwięcej głosów zdobył projekt pt. „Odnowienie placu zabaw dla dzieci z placówki opiekuńczo-wychowawczej we Franciszkowie”, zrealizowany przez pracowników Działu Maszyn Wirujących Petrochemii w Płocku. Wolontariusze zmodernizowali m.in. plac zabaw, boisko oraz miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu dla dzieci - podopiecznych placówki. Zwycięskie zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki oraz nagrody finansowe, które przekażą na wskazany przez siebie cel społeczny.
„Jesteśmy jedną z największych spółek w Polsce i w swoim DNA mamy nie tylko zadanie biznesowe, ale także zadanie społeczne - wolontariat jest tutaj wzorem” - podkreślił Daniel Obajtek. „Tworzymy mechanizmy wspierania akcji charytatywnych i one będą coraz szersze, żeby takich akcji było jak najwięcej, żeby wolontariuszy w Grupie Orlen przybywało. Chodzi o to, żeby pokazać ludzką twarz biznesu” - dodał prezes. Zaznaczył, że w przyszłości Grupa Orlen wciąż będzie angażowała się w organizację charytatywnej pomocy potrzebującym.
Wolontariat pracowniczy działa w Grupie Orlen już od 15 lat. W tym czasie zrealizowano kilkadziesiąt długo- i krótkoterminowych projektów, których beneficjentami były tysiące osób.
Prezes Fundacji Orlen Katarzyna Różycka powiedziała PAP, że środowa uroczysta gala to podsumowanie pierwszego roku programu wolontariatu pracowniczego, który fundacja realizuje we współpracy z całą Grupą Kapitałową Orlen. „Fundacja Orlen prowadzi ten program od roku, ale tradycja działań społecznych w PKN Orlen jest bardzo długa. Od lutego br. udało nam się zorganizować ok. 25 akcji w ramach których m.in. sprzątaliśmy świat, sadziliśmy drzewa, pomagaliśmy tym, którzy są najbardziej bezbronni, czyli osobom niepełnosprawnym, prowadziliśmy zajęcia edukacyjne dla rodzinnych domów dziecka, wspieraliśmy osoby starsze i samotne” - podkreśliła prezes.
Dodała, że od bieżącego roku wolontariat pracowniczy funkcjonuje w nowej odsłonie. Pracownicy mogą zgłaszać swój udział w akcjach inicjowanych przez Fundację Orlen lub prowadzić własne działania, związane np. z edukacją, ekologią czy wsparciem osób w trudnej sytuacji. Fundacja Orlen przygotowała osobny budżet grantowy, w ramach którego grupa wolontariuszy może otrzymać grant do 3 tys. zł na zaplanowany przez siebie projekt. Dodała, że jeżeli akcja charytatywna zakłada uczestnictwo wielu osób albo szerszy zasięg, Fundacja przewiduje wyższe wsparcie finansowe.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 06.12.2019, 15:03 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu