Newsletter

ARP: inwestycja w halę produkcyjną przy ulicy Kasprzyckiego w Stalowej Woli zakończona

16.01.2020, 14:26aktualizacja: 16.01.2020, 14:26

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

ARP S.A./Hala produkcyjno-magazynowa prz ulicy Kasprzyckiego w Stalowej Woli
ARP S.A./Hala produkcyjno-magazynowa prz ulicy Kasprzyckiego w Stalowej Woli
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. oddaje do użytku przedsiębiorców halę produkcyjno-magazynową w Stalowej Woli. Obiekt przy ulicy Kasprzyckiego ma powierzchnię ponad 11,5 tys. m2, zaplecze socjalno-biurowe i 160 miejsc parkingowych. Wykonawcą inwestycji wartej ponad 24 mln zł była firma Mirbud S.A. Obecnie trwają zaawansowane rozmowy związane z komercjalizacją obiektu.

W wybudowanym obiekcie blisko 10 tys. m2 przeznaczonych zostało na trzy niezależne strefy produkcyjne, o powierzchniach 5 tys. m2, 3 tys. m2 i 2 tys. m2. Na biura i pomieszczenia socjalne przypada przestrzeń 1,6 tys. m2. Oprócz budynku przy ulicy Kasprzyckiego na 3,4 ha działce powstał parking ze 160 miejscami postojowymi.

„Nasze zaangażowanie w Stalowej Woli ma kompleksowy charakter. Jesteśmy związani z tym rejonem nie tylko przez obszar inwestycyjny podstrefy Stalowa Wola należącej do tarnobrzeskiej strefy ekonomicznej, ale także przez projekty realizowane we współpracy z miastem. Dobrym przykładem jest Program Fabryka. W jego ramach wspólnie utworzyliśmy spółkę, dzięki której w przyszłości przy ulicy Jana Pawła II powstanie nowoczesne centrum usług biznesowych - powiedział Paweł Kolczyński, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. - W tym mieście jest duży potencjał, a tradycje Centralnego Okręgu Przemysłowego są ciągle żywe. Pewnie dlatego projekt przy ulicy Kasprzyckiego udało się zakończyć wcześniej niż zakładał to harmonogram” – dodał Kolczyński.

Wykonawcą budynku przy ulicy Kasprzyckiego jest firma Mirbud S.A. Hala produkcyjna została wyposażona m.in. w instalacje przeciwpożarową, kontroli obciążenia dachu i podgrzewane podjazdy dokowe.

„Cieszymy się, że jako całkowicie polska firma budowlana mogliśmy wnieść swój wkład w rozwój infrastruktury regionu o tak bogatych tradycjach przemysłowych jak Stalowa Wola i okręg tarnobrzeski. MIRBUD S.A. posiada bogate doświadczenie w budowie obiektów przemysłowych, między innymi dzięki temu budowę udało się zakończyć przed czasem – mówi Jerzy Mirgos, prezes Mirbudu. - To bardzo nowoczesny obiekt, przystosowany do obsługi ciężkich maszyn produkcyjnych, w którym zatrudnienie może znaleźć nawet 200 osób” – dodaje Mirgos.

Oddanie obiektu do użytku i odsłonięcie tablicy pamiątkowej odbyło się przy udziale prezydenta RP Andrzeja Dudy. Podczas wizyty w Stalowej Woli prezydent zainaugurował również Polską Wystawę Gospodarczą zatytułowaną „Od COP do Gospodarki 4.0”, która odbyła się w nowopowstałej hali ARP S.A. Wzięło w niej udział prawie 70 firm z kraju, działających m.in. w przemyśle ciężkim, motoryzacyjnym, spożywczym.

Podstrefa Stalowa Wola to jeden z bardziej aktywnych rejonów Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN. Przedsiębiorcy działający na zezwoleniach wydanych przez ARP S.A. ponieśli tu nakłady inwestycyjne w wysokości ponad 1, 22 mld złotych, przy łącznym zatrudnieniu sięgającym ponad 8 tysięcy osób. W październiku ub.r. ARP S.A. podpisała także list intencyjny z samorządem miasta w ramach Programu Fabryka. Jego założeniem jest wsparcie rozwoju miast średnich poprzez budowę biurowców i działania zmierzające do komercjalizacji już istniejących budynków, w których będą mogły prowadzić działalność firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych. Projekt rozpoczął się w Radomiu. Porozumienia podpisano także w Mielcu, Zamościu i Tarnobrzegu.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. zarządza dwiema specjalnymi strefami ekonomicznymi: powstałą w 1995 roku SSE EURO-PARK MIELEC i TSSE EURO-PARK WISŁOSAN. Przez 25 lat istnienia specjalnych stref ekonomicznych ARP S.A. wydała w nich łącznie niemal 850 zezwoleń na działalność gospodarczą, z czego ok. 3/4 dla polskich firm. Zezwolenia te przełożyły się na ponad 20 mld zł zobowiązań inwestycyjnych i utworzenie ok. 65 tys. miejsc pracy. Do 2026 roku nowy model Polskiej Strefy Inwestycji będzie działał równolegle z dotychczasowymi Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

ARP S.A. to spółka Skarbu Państwa, działająca w ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju. Od początku swojej działalności (1991 r.) odpowiada na najważniejsze potrzeby polskiej gospodarki. W okresie transformacji ARP S.A. uratowała tysiące miejsc pracy, unowocześniając duże i średnie przedsiębiorstwa. Portfel spółek ARP S.A. obejmuje m.in. przedsiębiorstwa produkcyjne działające w sektorach: budowlanym, energetycznym, elektromaszynowym, a także w obszarze wzornictwa przemysłowego czy innowacji. ARP zarządza dwiema specjalnymi strefami ekonomicznymi: SSE EURO-PARK MIELEC oraz TSSE EURO-PARK WISŁOSAN. Siedziba główna ARP S.A. znajduje się w Warszawie. Agencja ma również oddziały w Katowicach, Mielcu oraz Tarnobrzegu, biura w Radomiu i Wrocławiu.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 16.01.2020, 14:26
Źródło informacji Agencja Rozwoju Przemysłu
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ