Pobierz materiał i Publikuj za darmo
"Ogłosiliśmy ten program, a teraz przechodzimy do fazy jego realizacji. Większość jego inwestycji nie była jeszcze dotknięta przygotowaniami" – mówił w poniedziałek Adamczyk.
Zwrócił uwagę, że decyzje o rozpoczęciu budowy pozwolą wydatkować środki finansowe m.in., "na przygotowanie dokumentacji niezbędnej do realizacji inwestycji". "Te 100 obwodnic to efekt starań społeczności lokalnych, wielu komitetów, polityków, samorządowców. Z Warszawy nie wszystko dokładnie widać. Warto spojrzeć na odległe regiony i warto pochylić się nad tym czego oczekują lokalne społeczności. Czego oczekują w tym przypadku uczestnicy ruchu drogowego" – zauważył minister.
Obwodnica Nowej Dęby o długości ok. 7 km powstanie w nowym przebiegu drogi krajowej nr 9. Zostanie zaprojektowana po wschodniej lub zachodniej stronie miejscowości, w zależności od wybranego wariantu.
Celem budowy obwodnicy Nowej Dęby jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego z miejscowości. Dzięki inwestycji nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego oraz zwiększenie przepustowości dróg. Nowa obwodnica ułatwi tranzyt w ciągu drogi krajowej numer 9 Rzeszów – Radom.
Obwodnica Nowej Dęby jest nowym zadaniem, dla którego proces inwestycyjny dopiero się rozpoczyna. Pierwszym etapem będzie opracowanie dokumentacji w zakresie studium korytarzowego, a kolejnym opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z elementami Koncepcji Programowej oraz uzyskanie decyzji środowiskowej. Realizacja zadania została przewidziana w latach lat 2026–2028.(PAP)
Autor: Alfred Kyc, Wojciech Huk
kyc/ huk/ drag/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 11.05.2020, 17:38 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |