Newsletter

UiPath startuje z plebiscytem Automation Awards 2020 w celu wsparcia startupów i firm na wczesnym etapie działalności w krajach Europy Środkowo-Wschodniej i Turcji

20.05.2020, 16:18aktualizacja: 20.05.2020, 16:18

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Bukareszt, Rumunia -- (BUSINESS WIRE) -- UiPath, czołowy producent oprogramowania z zakresu Robotic Process Automation (RPA) ogłosiła dziś rozpoczęcie plebiscytu UiPath Automation Awards 2020. Udział w konkursie jest otwarty dla wszystkich nowych startupów i firm na wczesnym etapie rozwoju typu B2B z zakresu automatyzacji oprogramowania. Najbardziej obiecujący gracze i wschodzące talenty w przestrzeni automatyzacji oprogramowania otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 50 000 euro oferowaną przez Microsoft, jak również szkolenia, wsparcie techniczne i marketingowe ze strony ekspertów UiPath oraz dostęp do globalnych klientów znajdujących się w portfolio spółki.

W odpowiedzi na sukces zeszłorocznej pierwszej edycji plebiscytu, na którą nadesłano zgłoszenia z ponad 16 państw, konkurs w tym roku celuje w identyfikację nowych technologii i firm w regionie, które mają szanse odnieść globalny sukces i zasilić większy ekosystem rozwiązań w zakresie automatyzacji. Ponadto, UiPath pragnie wzmocnić swoje zaangażowanie we wspieranie ekosystemu startupów w Europie Środkowo-Wschodniej i Turcji oraz innowacji w ciągle rozwijającej się przestrzeni automatyzacji, w szczególności w czasach kryzysu.

W ciągu ostatnich miesięcy automatyzacja okazała się kluczowym czynnikiem wspierającym organizacje sektora publicznego i firmy z innych sektorów w zapewnieniu ciągłości biznesowej w obliczu kryzysu związanego z COVID-19. Począwszy od umożliwienia zdalnego wdrażania w celu wsparcia pracowników działu kadr, poprzez pomoc lekarzom i pielęgniarkom w pozyskiwaniu większej ilości czasu dla swoich pacjentów, aż po usuwanie problemów przewoźników lotniczych, automatyzacja umocniła swoje miejsce w przedsiębiorstwach jako niezawodne, skalowalne i opłacalne narzędzie.

Startupy z zakresu automatyzacji oraz firmy na wczesnym etapie rozwoju mogą wysyłać zgłoszenia w dwóch kategoriach:

• Nagroda Start-up Automation Award – dostępna dla startupów do etapu seed włącznie, składających się z zespołów dwu- lub więcej osobowych, które opracowały realny produkt w zakresie automatyzacji i otrzymały finansowanie rzędu 1 miliona dolarów.

Nagroda: Nagroda pieniężna w wysokości 50 000 euro, szkolenia u ekspertów UiPath oraz wsparcie marketingowe i techniczne przez 12 miesięcy. Zwycięzca będzie miał także możliwość pokazania swoich rozwiązań podczas wydarzeń organizowanych przez UIPath oraz na kanałach firmy.

• Nagroda Scale-up Automation Award – dostępna dla firm, które dysponują zespołem 4 lub więcej osób oraz opracowały funkcjonalną technologię automatyzacji, którą sprzedały maksymalnie 3 klientom oraz otrzymały finansowanie przekraczające 3 miliony dolarów.

Nagroda: szkolenia na poziomie C oraz wsparcie sprzedaży, w tym szansa na zaprezentowanie zwycięskiej technologii międzynarodowym klientom wybranym przez UiPath oraz na włączenie ich rozwiązań w zakresie automatyzacji w UiPath Immersion Lab, prezentowania ich podczas wydarzeń organizowanych przez UiPath oraz na kanałach spółki.

Startupy i firmy na wczesnym etapie rozwoju mogą wysyłać swoje zgłoszenia za pośrednictwem strony UiPath Automation Awards 2020 do 30 sierpnia 2020 r.. Zwycięscy w każdej kategorii zostaną wyłonieni przez jury w składzie: Violeta Luca, dyrektor generalny Microsoft na Rumunię, Vargha Moayed, dyrektor strategiczny UiPath, Boris Krumrey, wiceprezes ds. innowacji automatyzacji UiPath, Vijay Khanna, główny kierownik ds. rozwoju UiPath, Dan Lupu, partner w zakresie kapitału „early Bird” oraz Stephen Allott, partner typu venture Seedcamp.

Vargha Moayed, dyrektor strategiczny UiPath, powiedziała: "Wszystkie wielkie technologie wykazały się odpornością i udowodniły swoją wartość w czasach kryzysu. Jako lider globalnego rynku RPA, kierujemy się misją demokratyzacji dostępu do technologii automatyzacji i wzmocnienia globalnego ekosystemu automatyzacji. Cieszymy się, że możemy zapewnić konkretne wsparcie wschodzącym mistrzom w dziedzinie automatyzacji w Europie Środkowo-Wschodniej i Turcji".

Violeta Luca, dyrektor generalny Microsoft na Rumunię, powiedziała: "W firmie Microsoft dążymy do tego, co nazywam +sensowną innowacją+ produktów i usług, które poprawiają nasze życie na co dzień, ale mają również potencjał do zmiany świata. Dlatego też czujemy się zarówno zaszczyceni, jak i podekscytowani możliwością wzięcia udziału w tegorocznej edycji UiPath CEE Automation Awards, w chwili, gdy społeczeństwo i gospodarka bardziej niż kiedykolwiek potrzebują innowacji, aby kształtować drogę ku przyszłości poprzez nowe możliwości, z których wszyscy będziemy mogli skorzystać".

Tomasz Wesołowski, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Edward.ai, laureat nagrody Start-up Automation Award 2019, powiedział: "Udział w konkursie UiPath Automation Awards był dla Edwarda.ai bardzo cennym doświadczeniem. Od momentu wygrania nagrody dla startupów, obserwujemy ogromne zainteresowanie inwestorów w całej Europie. Co więcej, wsparcie zespołu UiPath przyczyniło się do opracowania wspólnego POC, który prezentujemy w UiPath Immersion Labs".

Adrian Daniel Cernat, założyciel i dyrektor zarządzający SmartDreamers, zwycięzca w kategorii Scale-up Automation Award 2019, powiedział: "Zdobycie nagrody UiPath CEE Automation Award dało nam uznanie lidera rynku RPA za nasz moduł automatyki w pozyskiwaniu talentów. Wsparcie, które otrzymaliśmy od zespołu UiPath, było kluczowe dla rozwoju i demokratyzacji automatyki dla naszych klientów, ale także dla konsolidacji naszych strategii wejścia na rynek i innych kluczowych obszarów".

Udział może wziąć każdy startup lub będąca na wczesnym etapie swojej działalności firma z Albanii, Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Republiki Czeskiej, Estonii, Grecji, Węgier, Łotwy, Litwy, Malty, Mołdawii, Polski, Rumunii, Republiki Słowackiej, Słowenii, Ukrainy i Turcji.

UiPath

UiPath jest liderem w zakresie priorytetyzacji automatyki poprzez stawianie na robotykę i “uczenie” robotów nowych funkcji przy użyciu sztucznej inteligencji (SI) i uczenia maszynowego (UM). Dzięki darmowym i otwartym szkoleniom UiPath przekazuje umiejętności ery cyfrowej milionom ludzi na całym świecie, przyczyniając się do zwiększenia produktywności i efektywności przedsiębiorstw, zaangażowania pracowników i doświadczeń klientów.

Platforma hiperautomatyzacji łączy Robotic Process Automation (RPA) (automatyzację procesu robotyki) nr 1, czyli rozwiązanie oferujące cały wachlarz możliwości, w tym eksplorację i analizę procesów pozwalających każdej organizacji na skalowanie cyfrowych procesów operacyjnych w niespotykanej wcześniej szybkości. Spółka osiągnęła automatyzację milionów powtarzalnych, mozolnych zadań w organizacjach biznesowych i rządowych na całym świecie, w tym 50% procesów Fortune 500 i 8 Fortune 10.

Spółka UiPath zajęła niedawno czołowe miejsce w rankingu The Deloitte Technology Fast 500 za rok 2019 wśród najszybciej rozwijanych się firm technologicznych sektora prywatnego i publicznego w Ameryce Północnej oraz zdobyła trzecią lokatę w plebiscycie 2019 Forbes Cloud 100.

Źródło: UiPath

KONTAKT:

Anna Ghica

e-mail: anna.ghica@uipath.com

tel. +31 629.119272

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 20.05.2020, 16:18
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ