Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Romgos Gwiazdowscy to polska firma rodzinna, która zajmuje się budową gazociągów przesyłowych, sieci rozdzielczych, kopalń oraz stacji zaporowo-upustowych. Obecnie spółka buduje 100-kilometrowy odcinek strategicznego gazociągu wysokiego ciśnienia DN 1000 na terenie województwa małopolskiego.
Pandemia koronawirusa spowodowała zakłócenia w łańcuchu dostaw podzespołów i materiałów potrzebnych do budowy gazociągu. Postawiła również pod znakiem zapytania przyszłość blisko 250 miejsc pracy, jakie zapewnia firma Romgos Gwiazdowscy. Z pomocą przyszedł Alior Bank, skąd udało się spółce pozyskać kredyt obrotowy na finansowanie projektu. Bank Gospodarstwa Krajowego zabezpieczył jego spłatę gwarancją de minimis.
„Procedura uzyskania dofinansowania była stosunkowo prosta i szybka. Dzięki temu byliśmy w stanie utrzymać zatrudnienie w naszej firmie na niezmienionym poziomie. Co więcej, byliśmy w stanie zwiększyć zatrudnienie, aby jeszcze płynniej realizować nasze kontrakty. W najbliższej przyszłości planujemy zakupy sprzętu, który uatrakcyjni naszą konkurencyjność w regionie” - powiedział Miszel Gwiazdowski, członek zarządu Romgos Gwiazdowscy.
„Ostatnie zmiany wprowadzone przez BGK przy gwarancjach de minimis (wydłużenie okresu kredytowania, który można objąć gwarancją, zniesienie opłat i możliwość zabezpieczenia do 80 proc. wartości kredytu) bardzo dobrze odpowiadają na potrzeby firm w czasie pandemii. To z kolei pozwala nam zaproponować firmom finansowanie na dobrych warunkach” - podkreśliła Aleksandra Podobińska-Durka, dyrektor Działu Funduszy Unii Europejskiej i Programów Publicznych w Alior Banku.
„Firmy rodzinne, takie jak Romgos Gwiazdowscy, odgrywają ważną rolę w życiu gospodarczym naszego kraju. Bank Gospodarstwa Krajowego jako państwowy bank rozwoju był obecny w działalności tych firm w okresie ich prosperity i wzrostu. Dlatego naszym obowiązkiem jest również wsparcie przedsiębiorstw w okresie pandemii” - stwierdziła Renata Deptała, dyrektor Regionu Małopolskiego Banku Gospodarstwa Krajowego.
Z myślą o małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach Bank Gospodarstwa Krajowego opracował i wdrożył 10 programów mających na celu utrzymanie ich płynności finansowej, zatrudnienia, a także stwarzających możliwości dalszego wzrostu i funkcjonowania MŚP.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji | 25.06.2020, 14:38 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |