Pobierz materiał i Publikuj za darmo

AstraZeneca, jako pierwsza globalna firma biofarmaceutyczna w Polsce, dołączyła do grona kilkudziesięciu przedsiębiorstw ze statusem Centrum Badawczo-Rozwojowego. Jest to przypieczętowanie dotychczasowego wkładu firmy w sektor R&D w Polsce i rozwój działalności B+R AstraZeneca w Polsce.
„Niezwykle cieszy mnie kontynuowanie współpracy z AstraZeneca – powiedziała Jadwiga Emilewicz, wicepremier i minister rozwoju. - Zaangażowanie firmy w Polsce świadczy o tym, że nasze działania mające na celu przyciągnięcie inwestycji są skuteczne. Właśnie takich inicjatyw potrzebuje polska gospodarka”.
„Grono przedsiębiorstw, które współpracują z polskim rządem i otrzymały status Centrum Badawczo-Rozwojowego stopniowo się powiększa, co stanowi bardzo pozytywny trend. Mam nadzieję, że inne firmy pójdą śladem AstraZeneca”– podkreśla Krzysztof Mazur, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.
Polski rynek jest kluczowy dla AstraZeneca w obszarze R&D. Ubieganie się o status Centrum Badawczo-Rozwojowego było dla firmy naturalnym następstwem dotychczasowych działań, w tym rozmów prowadzonych między prezesem Leifem Johanssonem a premierem Mateuszem Morawieckim w styczniu br. w Davos, oraz funkcjonującym od lat w Warszawie Globalnym Centrum Operacyjnym Badań Klinicznych odpowiedzialnym za organizację i prowadzenie badań klinicznych nad nowymi cząsteczkami i lekami. Obszary terapeutyczne, w których prowadzone są badania kliniczne obejmują m.in. onkologię, choroby kardiologiczne i metaboliczne czy też choroby układu oddechowego.
„Chcemy jeszcze bardziej związać się z polskim ekosystemem innowacji i uczestniczyć, wraz z innymi partnerami i stroną publiczną, w tworzeniu wartości dodanej dla Polski i polskiej gospodarki w tym obszarze – mówi Alina Pszczółkowska, wiceprezes Zarządu AstraZeneca Pharma Poland. - Jesteśmy przekonani, że status Centrum Badawczo-Rozwojowego wesprze nasze działania i pozwoli osiągnąć znakomite rezultaty przede wszystkim z perspektywy pacjentów”.
Przyznawany przez ministra właściwego w sprawach gospodarki status Centrum Badawczo-Rozwojowego stanowi narzędzie wsparcia dla przedsiębiorstw specjalizujących się w B+R w konkretnych obszarach np. farmacja, medycyna, energetyka, produkcja maszyn górniczych czy sektor informatyczno-inżynierski. Wspólnym mianownikiem tych przedsiębiorstw jest sprzedaż wyników własnych prac B+R do gospodarki. Obecnie w Polsce status Centrum Badawczo-Rozwojowego otrzymało niespełna pięćdziesiąt podmiotów.
KONTAKT:
Piotr Najbuk
Public & Government Affairs Director
tel. +48 22 245 73 00
tel. kom. +48 690 587 634
tel. kom. +48 734 429 905
e-mail: piotr.najbuk@astrazeneca.com
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 08.09.2020, 15:08 |
Źródło informacji | AstraZeneca Pharma Poland |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Security Operations Center, czyli jak zadbać o ochronę firmy przed cyberzagrożeniami
Aż 83 proc. przedsiębiorstw odnotowało minimum jeden incydent związany z zagrożeniem bezpieczeństwa danych w sieci w 2024 roku - podaje VIII edycja badania „Barometr Cyberbezpieczeństwa” KPMG. Respondenci mieli do czynienia najczęściej z wyciekiem danych wskutek złośliwego oprogramowania. Niestety, firmom trudno zrekrutować i utrzymać wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Rozwiązaniem mogą być subskrypcyjne usługi bezpieczeństwa, np. SOC (Security Operations Center). Dlaczego warto w nie zainwestować?- 22.04.2025, 09:12
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Orange
-
Image
VELUX na szczycie TOGETAIR: aż 70 proc. budynków w Polsce wciąż jest nieefektywna energetycznie PAP
Aleksandra Stępniak, public affairs manager w VELUX Polska, podzieliła się z gośćmi 6. edycji szczytu klimatycznego TOGETAIR w Warszawie niepokojącymi danymi: tak zwany „syndrom chorych budynków” dotyka co czwartego Polaka, a 70 proc. naszych budynków wciąż jest nieefektywna energetycznie. Oznacza to, że pracujący bądź mieszkający w nich ludzie są narażeni na nadmierny hałas, brak światła lub inne czynniki, istotnie wpływające na ich zdrowie oraz jakość życia.- 22.04.2025, 09:02
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MeediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ