Pobierz materiał i Publikuj za darmo
• Dotyczą one mieszkańców pięciu województw: kujawsko-pomorskiego, małopolskiego, podlaskiego, pomorskiego i świętokrzyskiego. Regiony te zostały uznane przez naszych sąsiadów za obszary podwyższonego ryzyka.
• Polscy pracownicy tymczasowi w Niemczech otrzymują wsparcie od swoich zleceniodawców. Wiele firm już wiosną wdrożyło podstawowe środki ostrożności. Niektóre z nich obecnie idą o krok dalej i decydują się na wprowadzenie bezpłatnych testów na koronawirusa dla wszystkich współpracowników wyjeżdżających do Niemiec.
W celu zahamowania pandemii, niemiecki rząd co tydzień publikuje nową listę tzw. stref ryzyka, czyli regionów, w których zagrożenie koronawirusem jest zdaniem władz największe. Obecnie znajdują się na niej niektóre kraje Unii Europejskiej, takie jak Francja, Holandia czy Słowacja. W sobotę częściowo dołączyła do nich Polska[1].
Osoby przyjeżdżające do Niemiec z województw: kujawsko-pomorskiego, małopolskiego, podlaskiego, pomorskiego i świętokrzyskiego muszą zgłosić swój adres pobytu miejscowemu urzędowi ds. zdrowia i przedłożyć negatywny wynik testu na SARS-CoV-2 lub poddać się 14-dniowej kwarantannie. Za niepodporządkowanie się przepisom grozi wysoka kara finansowa.
Bezpiecznie do pracy
Codziennie polsko-niemiecką granicę przekraczają tysiące pracowników transgranicznych, kolejne dziesiątki tysięcy pracują za Odrą na czasowych kontraktach, m.in. w opiece senioralnej. Polskie firmy działające na niemieckim rynku, wspierają swoich współpracowników, starając się zapewnić im maksimum bezpieczeństwa w czasie zlecenia. Do spotykanych rozwiązań należą już m.in. ozonowanie busów przewożących osoby do pracy w Niemczech, kontrola temperatury ciała przed podróżą czy wyposażenie pracowników w środki dezynfekujące, maseczki oraz rękawiczki. Niektóre przedsiębiorstwa idą jednak o krok dalej, oferując swoim współpracownikom dostęp do darmowych testów na koronawirusa.
„Zapewniamy pełną organizację wyjazdu, w tym przeprowadzenie testu Covid-19 na maksymalnie 48 godzin przed wyjazdem na kontrakt do Niemiec i załatwienie w związku z tym wszelkich formalności. Nasi współpracownicy nie muszą martwić się ani o to, gdzie udać się w celu wykonania testu, ani o konieczność stania w długich kolejkach. Promedica24 umożliwia wykonanie bezpłatnego testu Covid-19 od ręki, w sposób szybki i prosty, co de facto daje naszym opiekunom, ale także wszystkim osobom chcącym podjąć zatrudnienie w firmie, szansę bezproblemowego kontynuowania bądź rozpoczęcia świadczenia opieki i pomocy domowej na terenie Niemiec” – tłumaczy Agnieszka Niedziela, dyrektor marketingu w Promedica24.
Obecnie w Niemczech mamy do czynienia z nieco lepszą sytuacją epidemiologiczną niż w Polsce. Według danych na 21 października, dzienna liczba zakażeń wyniosła tam 7595 (na 83 mln mieszkańców)[2]. W Polsce zaś przy ponad dwukrotnie mniejszej populacji potwierdzono 10040 nowych przypadków koronawirusa[3].
[1] https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Risikogebiete_neu.html
[2] https://www.tagesschau.de/inland/corona-neuinfektionen-103.html
[3] https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1318831942041849857
Źródło informacji: Promedica24
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 21.10.2020, 14:25 |
Źródło informacji | Promedica24 |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wyniki finansowe Grupy PZU: już 400 milionów złotych trafiło do osób dotkniętych powodzią PAP
48 tys. zgłoszonych szkód i 46 tys. już wypłaconych w całości lub częściowo odszkodowań w wysokości 400 mln złotych - to skala zaangażowania Grupy PZU w walkę ze skutkami powodzi na południu kraju. Kataklizm jednak nie wpłynął znacząco na kondycję finansową największego polskiego ubezpieczyciela, którego przychody za trzy kwartały 2024 r. (21,8 mld zł) przekraczają oczekiwania rynku.- 21.11.2024, 16:51
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
New Chief Operating Officer at Rohde & Schwarz
Effective November 1, 2024, Markus Fischer, currently Executive Vice President Operations, has been appointed to the Rohde & Schwarz Executive Board. As Chief Operating Officer (COO), he will collaborate with Christian Leicher (CEO) and Andreas Pauly (CTO) to continue to keep the company on course for growth in these challenging times.- 21.11.2024, 16:22
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE