Pobierz materiał i Publikuj za darmo

17 i 18 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków oraz na specjalnej platformie streamingowej odbędzie się Open Eyes Economy Summit – interdyscyplinarny szczyt z udziałem ekspertów. Podczas dwudniowej imprezy spotkają się naukowcy, praktycy biznesu, artyści, aktywiści, samorządowcy oraz dziennikarze, aby rozmawiać o współczesnym świecie oraz wypracowywać rozwiązania problemów trawiących nasze społeczeństwa. Organizatorzy po raz kolejny zaskakują podejściem do aktualnych zjawisk oraz pomysłowością i nieszablonowością w konstruowaniu programu. Jak co roku uczestników Kongresu czekają panele dyskusyjne, sesje pogłębiające oraz potyczki.
„OEES to kongres ekonomiczny, jednak w XXI wieku oczywistością powinno być, że nie można debatować o finansach czy inwestycjach bez rzetelnej dyskusji o ekologii i środowisku, równości społecznej, edukacji czy nowych technologiach. Nasz świat to system naczyń połączonych – zarówno w skali mikro, jak i makro” – mówi prof. Jerzy Hausner – przewodniczący Rady Programowej OEES.
Piątą edycję Open Eyes Economy Summit otworzy wystąpienie No Going Back: Post-Corona Reconstruction Program prof. dr hab. Muhammada Yunusa – laureata Pokojowej Nagrody Nobla w 2006 roku. Chwilę później na mównicy zobaczymy Irinę Bokową – byłą dyrektorkę generalną UNESCO, która opowie o Agendzie 2030 UNESCO oraz Celach Zrównoważonego Rozwoju. W sesji inauguracyjnej wystąpią również Johannes Hahn – komisarz KE ds. Budżetu i Administracji – oraz Aleksandra Dulkiewicz – prezydent Gdańska.
Piąta edycja OEES jak co roku opiera się na kilku blokach tematycznych – w tym roku będą to: FIRMA-IDEA, MIASTO-IDEA, MARKA-KULTURA oraz ŁAD MIĘDZYNARODOWY. Pierwszego dnia w bloku FIRMA-IDEA zaplanowano ścieżkę tematyczną „Człowiek w środowisku sztucznej inteligencji”. Drugiego dnia Kongresu, w ramach wspomnianego bloku, odbędą się rozmowy na temat „Uwspólniania zasobów i dóbr wspólnych”. W bloku MARKA-KULTURA zostaną poruszone dwie arcyważne kwestie: „Antropocen – zarządzanie światem” oraz „Edukacja – nowa generacja”. Blok MIASTO-IDEA to w tym roku dwa niezwykle istotne tematy: „Solidarni w rozwoju” oraz „Architektura i adaptacja miast do zmian klimatycznych”. W ramach pierwszej ze ścieżek odbędzie się sesja „Solidarność klimatyczna” z udziałem Agaty Czachórskiej, dyrektorki ds. Zrównoważonego Rozwoju IKEA Retail, Mirosława Proppé, prezesa Zarządu WWF Polska, oraz Rafała Sonika, rajdowca, prezesa Stowarzyszenia Czysta Polska. W trakcie tegorocznego OEES odbędą się również sesje związane z ładem międzynarodowym. O ekonomii po pandemii opowie Martin Raiser – dyrektor regionalny Banku Światowego na Chiny, Mongolię i Koreę. Wystąpienie dotyczące grożącego nam kryzysu wodnego przedstawi dr Guy Alaerts z IHE Delft Institute for Water Education. Przy mównicy stanie również Mauricio Voivodic, prezes Zarządu WWF Brazylia, który zada retoryczne pytanie „Czy możemy przetrwać bez lasów?
W tym roku w ramach sesji „Artysta zmienia świat” Maria Anna Potocka – dyrektor Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK – porozmawia z wybitnym rzeźbiarzem i performerem, Pawłem Althamerem.
Drugiego dnia Kongresu nastąpi również uroczyste wręczenie Nagrody im. Stanisława Vincenza.
KONTAKT:
Szymon Matląg
e-mail: media@oees.pl
tel. +48 600 888 664
Źródło informacji: Grupa Eskadra sp. z o.o.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 03.11.2020, 14:12 |
Źródło informacji | Grupa Eskadra sp. z o.o. |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
NIQ prezentuje raport omawiający trendy w branży technologii konsumenckich w 2025: globalna wartość sprzedaży ma sięgnąć 1,29 bln USD
Koncentracja na obszarach wzrostu w dziedzinie rozwiązań związanych z domową rozrywką i grami komputerowymi, smartfonów, technologii zdrowotnych i technologii wykorzystywanych w miejscu pracy.- 03.04.2025, 14:14
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Business Wire
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ