Pobierz materiał i Publikuj za darmo
![PPK w samorządach – eksperckie rozmowy PAP - grafika](/sites/default/files/styles/open_article_750/public/2020-11/4%20%282%29_0.jpg?itok=L3pdlS6v)
Z nowym rokiem Pracownicze Plany Kapitałowe wchodzą w ostatnią fazę wdrażania - do systemu dołączą m.in. pracownicy sektora finansów publicznych. A to oznacza, że w urzędach samorządowych zbliża się gorący okres związany z wyborem instytucji zarządzającej PPK, podpisaniem umów czy tworzenie pierwszych list uprawnionych pracowników.
Dlatego Serwis Samorządowy PAP uruchamia cykl „PPK w samorządach – eksperckie rozmowy PAP”. Podczas rozmów eksperci PZU TFI będą przedstawiać prawne i praktyczne aspekty wdrażania Pracowniczych Planów Kapitałowych, odpowiedzą też na pytania przesyłane przez pracowników administracji samorządowej.
1 stycznia wejdzie w życie nowa ustawa Prawo zamówień publicznych, która dla jednostek samorządu terytorialnego oznacza konieczność częstszego organizowania przetargów. Dotyczy to również zawierania umów o zarządzenie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi w przypadku zamówień, których wartość przekracza progi unijne.
Samorządy będą więc zmuszone podjąć podwójny wysiłek – związany z przetargiem i z wprowadzeniem Planów. Jest jednak sposób, by tego uniknąć. Temu będzie poświęcona pierwsza rozmowa „PPK w samorządach – jak uniknąć dodatkowych obowiązków?”. Gościem Serwisu Samorządowego PAP będzie dyrektor Biura Prawnego TFI PZU Jakub Pyszyński.
W ramach cyklu odbędzie się pięć rozmów:
· 17 listopada, godz. 10:00 - PPK w samorządach – jak uniknąć dodatkowych obowiązków,
· 23 listopada, godz. 14:00 - PPK w samorządach – jak sprawnie wprowadzić Plany,
· 30 listopada, godz. 14:00 - Bezpłatny serwis do obsługi PPK – w czym pomaga i jak go obsługiwać,
· 3 grudnia, godz. 14:00 - PPK – jak dobrze wybrać zarządzającego,
· 15 grudnia, godz. 14:00 - PPK w pytaniach i odpowiedziach.
Wszystkie rozmowy będą transmitowane na stronie https://samorzad.pap.pl.
Eksperci będą odpowiadać online na pytania zarejestrowanych uczestników, dlatego każdorazowo będziemy podawać link do rejestracji. Pytania można także przesyłać już teraz na adres samorzad@pap.pl.
Partnerem cyklu „PPK w samorządach – eksperckie rozmowy PAP” jest PZU TFI.
Pracownicze Plany Kapitałowe to element trzeciego filaru emerytalnego. Ich celem jest systematyczne gromadzenie oszczędności przez uczestnika PPK z przeznaczeniem na wypłatę po osiągnięciu przez niego 60. roku życia.
Do systemu zostają automatycznie zapisani pracownicy w wieku od 18 do 55 lat. Pozostali, którzy przekroczyli 55. rok życia, mogą przystąpić do PPK na własny wniosek. Wszyscy mają prawo w dowolnym momencie zrezygnować z udziału w PPK, a także do nich przystąpić.
Oszczędności tworzone będą wspólnie przez pracowników (podstawowa wpłata wynosi 2 proc. wynagrodzenia), pracodawców (1,5 proc. wynagrodzenia) oraz państwo (240 zł rocznie).
Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 16.11.2020, 12:13 |
Źródło informacji | Serwis Samorządowy PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Rada Przedsiębiorców: nowa akcyza zwiększy opodatkowanie e-papierosów
- 06.02.2025, 09:57
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: Rada Przedsiębiorców
-
Hollywood Meets the Art of Design and Engineering: Orlando Bloom Presents Porsche Design Timepieces and Eyewear
- 06.02.2025, 09:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
-
Ruszył nabór do kolejnej rundy programu ORLEN Skylight accelerator
W ramach kolejnej edycji ORLEN Skylight accelerator na uczestników czeka ponad 20 wyzwań technologicznych i biznesowych określonych przez spółki z Grupy ORLEN. Młode technologiczne spółki mogą odpowiedzieć na wyzwania określone w ramach następujących obszarów tematycznych: cyfrowa organizacja, nowoczesna stacja i klient przyszłości, przemysł 4.0 oraz bezpieczna i innowacyjna organizacja, jak również optymalizacja energetyczna i procesowa. Nabór do programu akceleracyjnego potrwa do 17 lutego 2025.- 05.02.2025, 15:24
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: ORLEN
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ