Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Wysoka niezawodność infrastruktury IT w służbie zdrowia
Badania generalnego inspektora ochrony zdrowia w USA wykazały, że 59% szpitali doświadczyło nieplanowanych przerw w dostępności do systemu elektronicznych kart zdrowia. W 2015 roku ok. 3000 szpitali straciło do nich dostęp, z czego 59% problemów z dostępem do danych pacjentów wynikało z niedostępności serwerów, jak i uszkodzeń urządzeń w serwerowni. Z kolei aż 33% szpitali straciło dostęp do usług z powodu przerw w zasilaniu. Brak możliwości obsługi pacjentów to nie tylko wymierne straty finansowe dla szpitala, ale przede wszystkim poważne zagrożenie dla ich zdrowia.
Powyższe statystki są jaskrawym przykładem jak w placówkach ochrony zdrowia ważny jest dostęp do infrastruktury IT. Jednak oprócz samego dostępu kluczowa jest także jego niezawodność. Szpitale muszą poradzić sobie z opóźnieniami transmisji, wyeliminować do niezbędnego minimum wymianę danych pomiędzy wieloma miejscami i systemami oraz zwiększyć dostępność systemów IT, aby finalnie podnieść wydajność infrastruktury oraz jakość opieki medycznej.
Chcąc spełnić te wymagania konieczne jest zapewnienie bezpieczeństwa dystrybucji energii oraz przetwarzania dużych ilości danych w ramach „Edge Computing”. Schneider Electric oferuje nowoczesnym szpitalom szereg rozwiązań z zakresu mikro centrów danych, a także gwarantowanego zasilania, które pozwalają zachować ciągłość przepływu danych, jak i energii.
„Nasza firma pomaga placówkom opieki zdrowotnej, bez względu na ich wielkość, w zwiększaniu satysfakcji pacjentów, wydajności operacyjnej i bezpieczeństwa. Wszystkie dane przenosimy na naszą platformę z funkcją Edge Computing, gdzie są agregowane, analizowane i przedstawiane w zrozumiały sposób operatorowi wraz z wizualizacją, alarmowaniem, kontrolą, monitorowaniem i raportowaniem. Rozwiązanie EcoStruxure przeznaczone dla służby zdrowia zwiększa wydajność, zapewnia dostęp do właściwych informacji dla wszystkich, którzy ich potrzebują – bez względu na czas i miejsce – a to wszystko przekłada się też na zadowolenie pacjenta” - mówi Cezary Gutowski, menadżer wsparcia sprzedaży UPS, Schneider Electric.
Nowoczesne budynki w nowej rzeczywistości
Dążenie do zrównoważonego rozwoju, inwestycje pochodzące z rządowych funduszy stymulujących rozwój cyfryzacji sprawiają, że w Polsce powstaje coraz więcej inteligentnych budynków. Dla Schneider Electric jest to istotny rynek zbytu, tym bardziej, że w chwili obecnej brak na nim wyraźnego lidera i mocnego głosu orędującego na rzecz zmian.
„Duża część (ponad 35%) przychodów Schneider Electric pochodzi z rozwiązań związanych z inteligentnymi budynkami. Nasze portfolio oprogramowania i usług cyfrowych zapewnia nam stabilność i zwiększa wartość firm naszych klientów. Poszerzamy nasze możliwości w zakresie projektowania i budowania, aby być z nimi przez cały cykl życia” – mówi Marek Olszewski marketing menadżer kanału system integratorów automatyki budynkowej (EcoXperts BMS) Schneider Electric.
Obecnie, kryzysy takie jak pandemia, niebezpieczeństwa spowodowane zmianami klimatycznymi czy konieczność ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, wpływają na środowisko związane z budynkami, generując cztery kluczowe wyzwania, na które próbuje odpowiedzieć Schneider Electric.
Wyzwanie zrównoważonego rozwoju – Schneider Electric, aby zapewnić zrównoważony rozwój na etapie konstruowania i eksploatacji budynku skupia się na maksymalizacji elektryfikacji, aktywnym zarządzaniu energią oraz na projektach oszczędzających zasoby, które wykorzystują oprogramowanie i dają możliwości modernizacji.
Wyzwanie odporności – setki katastrof, jakie miały miejsce na świecie w ciągu ostatniego roku, pokazują, że wystarczy tylko jedna z nich, aby wpłynąć na biznes. Celem działań strategicznych Schneider Electric jest wdrażanie takich rozwiązań, które pozwalają na tworzenie budynków bardziej odpornych i mniej podatnych na zagrożenia konstrukcyjne oraz te wynikające z działań natury. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu operacji zdalnych, niezawodnego zasilania, zagwarantowaniu zwiększonego bezpieczeństwa cybernetycznego oraz ochronie zasobów.
Wyzwanie wydajności – w budynkach marnuje się ponad 30% energii. Aby zwiększyć ich wydajność klienci Schneider Electric potrzebują kompleksowej architektury cyfrowej, która umożliwi podejmowanie lepszych decyzji.
Wyzwanie społecznej użyteczności – ludność świata 90% czasu spędza w pomieszczeniach. Schneider Electric chce bezpośrednio wesprzeć swoich klientów doświadczeniem i dobrymi praktykami inżynierskimi, koncentrując się na tworzeniu bezpieczniejszych i bardziej komfortowych budynków, które sprzyjają dobrostanowi ich użytkowników.
Budynki zużywają około 30% światowej energii oraz odpowiadają za prawie 40% rocznych globalnych emisji gazów cieplarnianych. Dlatego nawet w trudnych czasach firmy, także w Polsce, inwestują w modernizację swoich obiektów, aby przygotować się na powyższe wyzwania. Schneider Electric jest gotowy im pomóc.
„W konsekwencji naszych działań powstają i powstaną miejsca, w których po prostu będzie się dobrze żyło, czy pracowało. Schneider Electric, dzięki portfolio rozwiązań EcoStruxure, stwarza warunki dla polepszania opieki medycznej, ale i tworzenia optymalnych ekologicznie budynków. Nasz sprzęt, oprogramowanie i usługi sprawiają, że otaczająca nas infrastruktura będzie bardziej zrównoważona, odporna, wydajna i zorientowane na potrzeby ludzi” – podsumowują Cezary Gutowski i Marek Olszewski.
KONTAKT:
Flywheel Public Relations, Biuro Prasowe Schneider Electric Polska
tel. kom. +48 516 023 705
e-mail: mateusz.k@flywheel.pl
Źródło informacji: Flywheel Public Relations
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 18.11.2020, 16:45 |
Źródło informacji | Flywheel Public Relations |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Polskie rozwiązania edukacyjne docenione na światowym forum
- 15.01.2025, 12:16
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Learnetic SA
-
Image
Lisner rezygnuje z jaj z chowu klatkowego - kolejny krok firmy w kierunku zrównoważonego rozwoju
- 14.01.2025, 15:37
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Lisner