Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Szybki test na koronawirusa firmy nal von minden GmbH z Niemiec, który został przetestowany i zastosowany już miliony razy, został teraz udoskonalony: obecnie wystarczy pobrać wymaz z przedniej części nosa, a nie jak dotychczas z nosogardła lub głęboko z gardła. „NADAL® COVID-19 Ag Test" będzie dostępny w całej Europie od 22 lutego.
„Pobranie próbki z przedniej części nosa jest o wiele bardziej komfortowe” - mówi Roland Meißner, dyrektor nal von minden GmbH z Niemiec. Przede wszystkim test jest o wiele łatwiejszy do wykonania: w celu pobrania próbki wystarczy dwa i pół centymetra. Przy krawędzi nosa należy kilka razy obrócić wymazówkę w przód i w tył. I już wymazówka zawiera wystarczająca ilość materiału próbnego.
Meißner: „Im łatwiej będzie można przeprowadzić szybki test, tym więcej osób będzie z niego korzystać. I tym skuteczniej i szybciej uda się opanować pandemię”.
Ponieważ wiele grup zawodowych - w tym pielęgniarki, lekarze, ale także np. nauczyciele - musi się obecnie regularnie badać, łatwe w użyciu szybkie testy będą odgrywały w przyszłości coraz większą rolę - przekonany jest Meißner.
Aby wyniki, które są dostępne po 15 minutach, były naprawdę wiarygodne, jakość szybkich testów musi być bardzo wysoka. „NADAL® COVID-19 Ag Test” może być zaklasyfikowany jako bardzo wiarygodny. Swoistość diagnostyczna wynosi ponad 99,9%, a czułość diagnostyczna 97,56%. Specyficzność wskazuje, czy wszystkie zdrowe osoby poddane badaniu są również rozpoznane jako zdrowe. Czułość wskazuje, czy wszystkie osoby chore są również rozpoznane jako chore.
Meißner: „Według naszych ustaleń najbezpieczniej jest pobierać próbki z nosa - a nie ze śliny czy plwociny. Ślina zawiera dużą ilość enzymów, które atakują i niszczą wolne białka wirusowe. Z kolei w nosie znajduje się mniej enzymów niszczących białka. Oznacza to, że wymaz z nosa może w bardziej wiarygodny sposób zidentyfikować osobę, która może być zakażona koronawirusem”. Próbka śliny lub plwociny może również zawierać resztki jedzenia i zafałszować wynik badania.
Jakość poprzedniego testu (NADAL® COVID-19 Ag Test), który różni się jedynie koniecznością pobrania wymazu z nosogardła lub gardła, została wielokrotnie zweryfikowana naukowo. Również przez renomowany Szpital Uniwersytecki Charité w Berlinie. Rząd niemiecki już włączył szybki test „NADAL® Covid-19 Ag” do swojej narodowej strategii badań. Szybki test „NADAL® Covid-19 Ag” był już używany miliony razy w całej Europie podczas pandemii koronawirusa.
KONTAKT:
Hellwig PR
Gabriele Hellwig
Garstedter Weg 268
D- 22455 Hamburg
tel. +49 40 38 66 24 80
e-mail: info@hellwig-pr.de
Źródło informacji: nal von minden GmbH
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 19.02.2021, 10:03 |
Źródło informacji | nal von minden GmbH |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
MediaMarkt w Markach w nowej odsłonie
- 27.11.2024, 13:37
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: MediaMarkt Polska
-
Image
Rzecznik Praw Pacjenta: poprawiamy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia standardy opieki okołoporodowej PAP
- 27.11.2024, 10:04
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
E-commerce zyskuje na wartości. Kupujemy więcej, drożej i chętniej sięgamy po przedmioty z drugiej ręki - analiza OLX
Rosną udziały e-commerce w rynku. Równocześnie procent internautów dokonujących zakupów w sieci utrzymuje się od 2023 roku na zbliżonym poziomie. Można zatem wnioskować, że kupujemy częściej i więcej, w tym również przedmiotów z drugiej ręki. Potwierdzają to także dane OLX, największego serwisu ogłoszeniowego w Polsce. W październiku średnia wartość jednego przedmiotu kupionego z Przesyłką OLX wzrosła o 24% (w ujęciu rocznym).- 25.11.2024, 08:30
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: OLX