Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„Ludzie chcą mieć jasność po szczepieniu przeciw Covid-19: czy szczepionka zadziałała na mnie?” - mówi Thomas Zander, dyrektor nal von minden GmbH. Prawdą jest, że szczepienie przeciw COVID-19 - w zależności od szczepionki - zapewnia ochronę przed chorobą w 70 lub więcej procentach. Ale nie w 100 procentach.
Gdy szczepionka „zadziała” w organizmie człowieka powstają przeciwciała przeciwko tej chorobie. Zander: „Przeciwciała te zapewniają, że patogeny - koronawirusy - mogą zostać rozpoznane i szybko odparte w przypadku ewentualnego kontaktu. Działają prawie jak dyżurna jednostka policji w pogotowiu”.
Przeciwciała te mogą być poszukiwane we krwi danej osoby i - jeśli są obecne - mogą być łatwo wykryte. Dzięki testowi NADAL® COVID-19 S1-NAb można to zrobić łatwo i w ciągu zaledwie kilku minut. Dyrektor Thomas Zander wyjaśnia: „Nasz nowy szybki test do wykrywania przeciwciał może być w przyszłości wykonywany przez lekarzy. Na razie jest on zarezerwowany dla pracowników medycznych. Wystarczy maleńkie ukłucie w palec - o płowę mniejsze niż podczas badania poziomu cukru we krwi. Kropla krwi jest następnie umieszczana na załączonej kasecie testowej. W ciągu 15 minut można odczytać wynik”.
Nowy szybki test został już szeroko przetestowany podczas badań w USA i Chinach. „W USA i Chinach zaszczepionych jest dużo więcej osób, dlatego tam przeprowadzono pierwsze badania - mówi Zander. - Wkrótce pojawią się kolejne badania jakościowe w niemieckich instytucjach badawczych”. Pewne jest to, że test na obecność przeciwciał działa na wszystkie szczepionki (BioNtech, AstraZeneca, Johnson&Johnson, Sinovac i Moderna).
Zazwyczaj przyjmuje się dwie dawki szczepionki, dlatego zaleca się wykonanie nowego szybkiego testu na przeciwciała dwa tygodnie po pierwszym szczepieniu lub dwa tygodnie po drugim szczepieniu, powiedział Zander. „Ci, którzy czują odpowiedź immunologiczną już po pierwszym szczepieniu, jak na przykład łagodne objawy przeziębienia - mogą poczekać, aby otrzymać drugą dawkę szczepionki”. Oczywiście badanie można powtórzyć również kilka tygodni lub miesięcy później, ponieważ do tej pory nie wiadomo, jak długo szczepionka chroni przed koronawirusem.
Informacje o firmie
nal von minden GmbH. Firma nal von minden GmbH z Moers jest od 38 lat specjalistą w dziedzinie diagnostyki medycznej. Portfolio obejmuje szybkie testy i testy laboratoryjne do wiarygodnej diagnostyki w zakresie toksykologii, bakteriologii, kardiologii, ginekologii, chorób zakaźnych i urologii. Firma nal von minden GmbH zatrudnia łącznie około 230 pracowników w 9 europejskich lokalizacjach. www.nal-vonminden.com
KONTAKT:
Hellwig PR
Gabriele Hellwig
Garstedter Weg 268
D- 22455 Hamburg
tel. +49 40 38 66 24 80
e-mail: info@hellwig-pr.de
Źródło informacji: nal von minden GmbH
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 25.05.2021, 11:14 |
Źródło informacji | nal von minden GmbH |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Nowa terapia daje nadzieję chorym na tętnicze nadciśnienie płucne PAP
Tętnicze nadciśnienie płucne (TNP) to rzadka choroba kardiologiczna. Nieleczona może prowadzić do śmierci. Badania kliniczne nad nowym lekiem, prowadzone przez prof. Grzegorza Kopcia z Ośrodka Chorób Krążenia Płucnego UJ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Jana Pawła II, dały bardzo dobre rezultaty i napawają chorych optymizmem.
- 07.01.2025, 08:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Technologia w służbie zdrowia: dlaczego dane ze smartwatchy warto pokazać lekarzowi?
Z urządzeń ubieralnych, czyli inteligentnych zegarków i opasek, korzysta ponad 1/3 Polaków - wynika z badania Huawei CBG Polska [1]. Sprzęty te pozwalają na monitorowanie aktywności fizycznej, a także kluczowych parametrów zdrowotnych, takich jak tętno i saturacja krwi, a nawet EKG czy ciśnienie tętnicze. Dane te mogą dostarczać cennych informacji zarówno posiadaczowi zegarka, jak i lekarzowi, wspierając diagnostykę. W praktyce zaledwie 25% użytkowników pokazała doktorowi zebrane w ten sposób wyniki. Dlaczego tak się dzieje? I czy warto promować wykorzystywanie danych odpacjenckich w polskiej służbie zdrowia?- 30.12.2024, 13:13
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Huawei